OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

1. Dzisiaj, w ostatnią Niedzielę roku kościelnego przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, który patronuje Liturgicznej Służbie Ołtarza. Nasi ministranci i lektorzy podczas Mszy świętej o godz. 10.00 odnowią swoje przysięgi ministranckie. Wspierajmy ich naszą modlitwą. Zachęcamy też chłopców do służby przy ołtarzu, a dziewczynki do służenia przez śpiew w scholi, którą reaktywujemy. Chętne osoby mogą zgłaszać się do ks. Dariusza.

2. W dzisiejszą niedzielę w ramach Solidarności z Kościołem Prześladowanym „Solidarni z Libanem”. będziemy mieli okazję wspomóc żyjących tam chrześcijan naszymi ofiarami składanymi do puszek po każdej Mszy świętej.

3. Wypominki codziennie od poniedziałku do piątku o 17.00, w sobotę o 17.30, a w niedzielę o 11.30.

4. Zapraszamy chętne osoby na kolejne „Spotkanie ze Słowem Bożym” w ramach „Lectio Divina” (Boże czytanie) w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce.

5. W piątek (czwarty miesiąca) zapraszamy na adorację Pana Jezusa, którą rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej do godz. 22.00.

6. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z animatorem w sobotę (27 listopada):
– klasy pierwsze ponadpodstawowe o godz. 17.30 w salce.
– klasy ósme o godz. 18.00 w salce
Przypominamy, że bieżące informacje na temat przygotowania do bierzmowania (oraz przygotowania do przyjęcia innych sakramentów) można odnaleźć także na naszej stronie internetowej.

7. Za tydzień przypada I Niedziela Adwentu, a tym samym rozpoczyna się nowy Rok Kościelny. Wraz z rozpoczęciem Adwentu już teraz zapraszamy na roraty, które w tym roku będą o godz. 6.45 pod hasłem „Droga do Betlejem”.

8. W ostatnią niedzielę Rada Parafialna zebrała na cele remontowe 5161 zł 50 gr. Bóg zapłać!

9. Dziękujemy paniom, które posprzątały nasz kościół, pani układającej kwiaty oraz pani, która ofiarowuje kwiaty do naszego kościoła.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o Słudze Bożym – Ks. Janie Masze (+ dodatek: film dokumentalny), o idei Apostolstwa Cudownego Medalika.