V NIEDZIELA WIELKANOCY, 7 maja 2023

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku po Mszach Świętych wieczornych, w czwartki o 17.00, w sobotę i niedzielę o 17.30.

2. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek (8 maja) obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski
– w sobotę, 13 maja pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 Różaniec, potem Msza święta, a po niej procesja światła, podczas której odśpiewamy Litanię do Matki Bożej.

3. Spotkanie ze Słowem Bożym „Lectio divina” w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce.

4. Próby przed I Komunią św. odbędą się w tym tygodniu w poniedziałek o 18.15, w środę i w piątek o 16.00.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00.

6. Są jeszcze 2 miejsca wolne na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Skrzatusza w sobotę – 13.05.2023 r. Wyjazd o godzinie 7.00 spod kościoła NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku.

7. W sobotę (13 maja) spływ Miłosierdzia. Zapisy w zakrystii. Zostały jeszcze 3 wolne kajaki. Zbiórka w sobotę o godz. 8.00 przy kościele.

8. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, Rada Parafialna po Mszach świętych zbiera do puszek ofiary na prace wewnątrz naszej świątyni.

9. W dniach 26-27 maja 2023 r. w naszej parafii po raz kolejny odbędzie się Jerycho Różańcowe, na które już teraz serdecznie zapraszamy, aby przez całą dobę trwać na modlitwie różańcowej, adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Z Maryją ratujmy świat.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in. o tym jak król Polski zabił biskupa, o pozbawionych komercji uroczystościach pierwszokomunijnych, o księdzu strażaku ratującym ludzi.

11. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Kazimierz Kwiatkowski, Marian Kisielewski, Jadwiga Sawczyc. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…