ZACHĘTA DO MODLITWY ZA SIEBIE NAWZAJEM

Gdy kardynał Jorge Mario Bergoglio został wybrany na papieża i przyjął imię Franciszek, podczas swojego pierwszego wystąpienia poprosił wszystkich o modlitwę jednocześnie zapewniając o swojej modlitwie. Mówił wtedy: „módlcie się za mnie, ja będę się modlił się za was i tak wzajemnie módlmy się za siebie”.

Bracia i siostry, drodzy parafianie.

W tym trudnym czasie pragniemy poprosić Was o modlitwę jednocześnie zapewniając o naszej modlitwie zarówno w Waszej intencji jak i intencji zatrzymania pandemii koronawirusa. Choć w obecnej sytuacji nie możemy spotkać się na wspólnej modlitwie czy Eucharystii cały czas otaczamy Was naszymi modlitwami. Ponadto ks. proboszcz zawierzył na Świętej Górze Polanowskiej Matce Bożej Bramie Niebios nie tylko naszą parafię ale także całą naszą miejscowość.

Św. Paweł Apostoł w pierwszym liście do Tesaloniczan napisał „Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. Ducha nie gaście.” Zachęcamy Was, bracia i siostry, by w myśl Apostoła Narodów „Ducha nie gasić” i „nieustannie się modlić” powierzając Panu Bogu pod opiekę nasze rodziny, naszych bliskich, nasze miasto i naszą ojczyznę.

Choć nie możemy spotkać się w kościele to, jak mówił papież Franciszek, „wzajemnie módlmy się za siebie” w naszych domach.

Szczęść Boże
Duszpasterze parafii Miłosierdzia Bożego w Miastku