Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU “Laetare”, 19 marca 2023

1. Dziś Niedziela Paschalnej Radości – zwana „Laetare”.

2. Zachęcamy do uczestnictwa nabożeństwach wielkopostnych:
– Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o 17.00 oraz specjalna Droga Krzyżowa w formie czuwania modlitewnego dla młodzieży (i innych chętnych) o 19.00.
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu
o 17.00, a Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali i podczas Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do grobu pańskiego.

3. Jutro obchodzimy Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP.

4. W sobotę – 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Z tej okazji od dziś – w liturgiczne wspomnienie św. Józefa rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Ochronę Życia, który zakończy się sobotę. Codziennie, podczas różańca (w dni powszednie o 16.50, w sobotę o 17.20, będziemy odmawiać modlitwę o pokój. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03), podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, osoby, które pragną podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego złożą uroczyste przyrzeczenie rozpoczynając 9-miesieczną modlitwę za poczęte dziecko”.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które wygłosi Ks. Krzysztof Szumilas – diecezjalny duszpasterz młodzieży. Zakończenie w środę (29 marca), która będzie dniem spowiedzi rekolekcyjnej. W tym samym czasie będą także rekolekcje w szkołach leżących na terenie naszej parafii. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą od poniedziałku do środy o godz. 9.00 i 18.00.

6. Spotkania duszpasterskie:
– po dzisiejszej Mszy św. wieczornej zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza
– jutro po wieczornej Mszy św. w salce spotkanie wprowadzające w modlitwę Słowem Bożym „Lectio divina”.
– w środę po Mszy św. wieczornej w salce spotkanie dyskusyjne na temat wiary

7. Zapisy kandydatów do bierzmowania (szczególnie z klas VII SP oraz starszych), trwają do środy 22 marca. Zgłoszenia (wypełnione deklaracje) przyjmuje ks. Dariusz w poniedziałki i środy do kancelarii parafialnej w godz. od 16.00 do 17.00. Niepełnoletni przychodzą z rodzicem.

8. Wszystkich chętnych (młodzież i dorosłych), którzy chcieliby zaangażować się w muzyczne przygotowanie Triduum Paschalnego i Wielkanocy prosimy o zgłaszanie się do ks. Dariusza.

9. W przyszłą niedzielę kolejny raz w naszej parafii Caritas wraz z młodymi wolontariuszami przeprowadzi akcję Pola Nadziei, aby wesprzeć Hospicjum w Darłowie.

10. Zapraszamy mężczyzn do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej na Górę Polanowską z piątku 31 marca na sobotę 1 kwietnia. Wyjście w piątek o godz. 18.00 spod naszego kościoła.

11. Zarząd Osiedla Zatorze Zapraszana na kolejne zebranie osiedlowe, które odbędzie się 23.03.2023 (w czwartek) o godz. 16.30 w sali Herbowej Urzędu Miejskiego. Szczegóły zebrania – na tablicy ogłoszeń.

12. W ostatnią niedzielę Rada Parafialna zabrała ofiary do puszek łącznie 4151 zł. Bóg zapłać!

13. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim między innymi: szereg artykułów o fałszu i manipulacji wobec osoby św. Jana Pawła II; oraz o tym, jak pocieszać strapionych.

14. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Edmund Przednowek. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…