OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCY
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA
21.04.2024

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W tej intencji zapraszamy do wspólnych modlitw:
– dziś o 17.15 uroczyste Nieszpory, którymi kończymy jednocześnie Tydzień Biblijny.
– codziennie przed Mszą świętą wieczorną (ok. 16.50) Różaniec
– adoracja w piątek po Mszy wieczornej do godz. 21.00 (nie będzie adoracji w czwartek)

2. Z okazji przypadającego dzisiaj „Dnia Dobra” Parafialna Caritas po mszach świętych zapraszamy do „Kawiarenki z duszkiem” – do nabycia między innymi „parafialne” kubki. Bóg zapłać za produkty zebrane w czasie Wielkiego Postu na paczki dla mieszkańców Ukrainy, które parafialna Caritas w miniony poniedziałek zawiozła do Caritas.

3. We wtorek (26.04.) obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha – Bp i M – Patrona Polski.

4. W czwartek o godz. 16.00 podczas uroczystej Mszy św. młodzież naszej Parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Biskupa Edwarda Dajczaka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. W tym dniu Msza święta wieczorna wyjątkowo o godz.18.00

5. Przy wyjściu z kościoła trwa Kiermasz Biblijny. Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty wydań Biblii na różne okazje – np. I Komunia św., bierzmowanie, ślub.

6. Dziękujemy wszystkim wspólnotom duszpasterskim i osobom za zaangażowanie w przygotowanie w parafii Tygodnia Biblijnego.

7. W ubiegłą niedzielę Rada Parafialna zebrała na cele parafialne 3688 zł. Bóg zapłać!

8. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. o wielka godność kapłana wg św. Faustyny, o duchowej drodze św. Augustyna, o roli Kościoła wobec nowych sposobów naruszania godności człowieka w tym także prawa do życia.