Żywy Różaniec

W parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Miastku Żywy Różaniec rozpoczął swoją posługę w pierwszą niedzielę miesiąca maja 1994 r. pod przewodnictwem śp. Pani Katarzyny Kubiak (proboszczem był ks. Stefan Antoni Ołów). Była wówczas to Róża, która została przeniesiona z Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku jako Róża utworzona 8 maja 1983 r. pod nr 19.

Obecnie zelatorką (animatorką) wspólnoty jest Pani Iwona Muła.
Aktualnie Żywy Różaniec składa się z 7 Róż (140 osób). Każda Róża składa się z 20 osób, które swoją modlitwą obejmują intencje i potrzeby Ojca św., Kościoła, świata, Ojczyzny, parafii i rodzin. Ponadto każdego dnia w kościele odmawiany jest różaniec. Modlimy się o pokój i zgodę na świecie oraz wszystkich rodzinach, powołania do służby Bożej, za dzieci, młodzież, małżeństwa w kryzysie, chorych, dusze czyśćcowe, dzieci nienarodzone oraz za wszystkich, którym modlitwa różańcowa jest potrzebna.
W każdą niedzielę, przed Mszą świętą o godzinie 12.00, odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. W odpowiedzi na apel Maryi z Fatimy podejmujemy nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, wynagradzając tym samym Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie zniewagi, bluźnierstwa, obojętność i zniewagi.
Każdego roku w naszej parafii przeprowadzane jest Jerycho Różańcowe. Jest to inicjatywa modlitewna polegające na modlitwie różańcowej przez całą dobę przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwę prowadzą poszczególne róże oraz wspólnoty parafialne, które zmieniają się co godzinę.
Jerycho rozpoczyna się po Mszy świętej wieczornej i kończy się w kolejny dzień przed Mszą wieczorną, a o godz. 15.00 odmawiana jest jako pierwsza Koronka do Bożego Miłosierdzia.
O każdej pełnej godzinie odmawiane są dwie części Różańca, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Litania.

Panie z Żywego Różańca angażują się również w różne prace porządkowe w kościele, na terenie przy naszej świątyni oraz chętnie służą pomocą potrzebującym.