RUCH SZENSZTACKI

Ruch Szensztacki jest ruchem odnowy religijno – moralnej. W jego szeregi wstępują ludzie różnych stanów, zawodów i narodów. Każdy znajduje swe wyjątkowe miejsce w tym ruchu.

Działalność kręgów skupia się na przekazywaniu sobie nawzajem wizerunku Matki Bożej Pielgrzymującej w postaci kapliczki. W każdej rodzinie Maryja gości 3 dni. W tym czasie rodziny spędzają swój wyjątkowy czas wraz
z Maryją oddając się modlitwie i osobistej relacji.

Każdego roku w parafii odbywa się także dekanalne spotkanie wszystkich kręgów z całego dekanatu. Kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej organizują się we wszystkich parafiach naszego dekanatu. Coroczne spotkania rozpoczynają się Eucharystią, następnie panele dyskusyjne organizowane są przy kawie
i poczęstunku w szkole podstawowej nr 1 w Miastku. Podczas dyskusji omawiane są bieżące sprawy apostolatu, prezentowane są świadectwa. Poprzedniego roku gościliśmy na spotkaniu 120 osób.

Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej rozwinął się w naszej parafii od dnia 23.09.2018, kiedy proboszczem był Ks. Jerzy Bąk, będący opiekunem tego ruchu, odpowiedzialnym za prawidłowe jego funkcjonowanie. W tymże roku powstało 5 kręgów. 2 kręgi składają się z 14 osób, w kolejnych 10 ; 11; 12 osób. Łącznikiem między opiekunem kręgu, a ks. Proboszczem i siostrą Celiną (siostra Celina jest opiekunem kręgów w diecezji) jest koordynatorka parafialna Agnieszka Pakuła.