Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym, Krąg Biblijny w naszej Parafii przygotował propozycje duszpasterskie na każdy dzień XVII Tygodnia Biblijnego. Pomocnym w tym celu okazał się rozprowadzany corocznie po parafiach „Przegląd Biblijny”. Celem tych wydarzeń jest zachęcenie wiernych do odkrywania bogactwa Słowa Bożego spisanego w Biblii. Przede wszystkim chodzi także o głębszą wiarę, że Bóg dał nam Biblię, aby nawiązać z nami dialog. Krąg Biblijny istniejący w parafii daje możliwość lepszego rozumienia Boga przemawiającego do człowieka
W niedzielę – Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego – na początku Mszy odbyło się uroczyste czytanie Pisma Świętego i aspersji wielkanocnej dla uczczenia 1059 rocznicy Chrztu Polski.
W poniedziałek była multimedialna Biblijna Droga Światła o nadziei rozlanej w sercach przez Ducha Świętego, którego obiecał Kościołowi Chrystus Zmartwychwstały. Na koniec uczestnicy zapalali od Paschału „światełka nadziei”, by zabrać je ze sobą do domu.
We wtorek przed Mszą wieczorną był Różaniec Biblijny, aby podkreślić, że tajemnice różańcowe są tak naprawdę kontemplacyjną modlitwą biblijną, co przypomniał niegdyś św. Jan Paweł II w Liście o Różańcu. W środę było otwarte spotkanie Kręgu Biblijnego, podczas którego szukaliśmy biblijnych odpowiedzi na pytania, które każdy mógł napisać i wrzucić do specjalnej skrzynki w kościele przygotowanej już od niedzieli. Podczas spotkania podglądaliśmy jednocześnie Watykan „na żywo”, śledząc wydarzenia związane z trwającym Konklawe.
W czwartek wydarzenia przybrały dość nieoczekiwany obrót. Planowany wieczorny piknik biblijny okazał się jednocześnie spotkaniem wiernych, którzy mogli wspólnie wyrazić radość z wyboru nowego Papieża Leona XIV.
Grillowane kiełbaski i kaszanka to nie jedyne serwowane dania. Panie z Kręgu Biblijnego przygotowały przepyszne dania, ciasta i sałatki. Jednak – zgodnie ze Słowem Bożym – „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym Słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Dlatego uczestnicy mogli wylosować kartkę z Pisma Świętego, złożoną w postaci „listu”. – Ten pomysł zauważyłem w sklepie Edycji św. Pawła w Częstochowie niedaleko od Jasnej Góry – mówi ks. Dariusz (opiekun Kręgu Biblijnego w parafii) – Sądziłem że w tym celu z niszczono Biblię. Jednak dwie panie sprzedające wyjaśniły, że te stronice pochodzą z wydań niepełnych i odrzuconych. Postanowiły więc je „ocalić” i zaczęły poszczególne kartki biblijne składać w listy, aby klienci mogli je zabrać ze sobą. Otrzymałem zatem w tym sklepie pomysł oraz jednocześnie cenną pomoc, którą można było wykorzystać.
W spotkaniu uczestniczyło ponad dwadzieścia osób w różnym wieku i także spoza Parafii. Wspólnie oglądaliśmy relację na żywo z Watykanu, by zobaczyć nowego Papieża. Jak się okazało, świętowaliśmy też imieniny jednego z uczestników – Stanisława, któremu patronuje św. Stanisław, Biskup i Męczennik. Ponad dwugodzinne spotkanie zamieniło się później w bardzo ciekawą rozmowę o Biblii. Padały różne ciekawe pytania, np. Dlaczego Apostołowie nie rozpoznawali Chrystusa po Zmartwychwstaniu? Jak zobaczyć Jezusa w drugim człowieku? Dzieliliśmy się swoim doświadczeniem czytania Pisma świętego. Dla wielu była to zachęta do częstszej lektury, by rozpocząć przygodę z Pismem świętym, by uczestniczyć w spotkaniach Kręgu Biblijnego.
W piątek podczas wieczornej adoracji modlitwa Słowem Bożym metodą „Lectio divina”.
Tydzień Biblijny zakończy się uroczystymi Nieszporami w sobotę przed wieczorną Mszą świętą. Wiele z tych inicjatyw w parafii odbywa się w naszej Parafii regularnie, jak np. cotygodniowe spotkania Kręgu Biblijnego w poniedziałki po Mszy św. wieczornej lub w środy po Mszy św. wieczornej modlitwa Słowem Bożym „Lectio divina” ZAPRASZAMY!