INFORMACJE ODNOŚNIE NIEDZIELI PALMOWEJ ORAZ WIELKIEGO TYGODNIA

5 kwietnia obchodzimy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Uroczystości Wielkiego Tygodnia.

Niestety przepisy państwowe nakazują nam sprawować wszystkie misteria Wielkiego Tygodnia za zamkniętymi drzwiami, lecz naszych parafian zachęcamy do duchowej łączności z nami poprzez modlitwę w domach i uczestnictwo w transmisjach telewizyjnych, radiowych bądź internetowych. Zachęcamy także by w tym szczególnym czasie skorzystać z transmisji internetowej z koszalińskiej katedry dzięki czemu zachowamy łączność z naszym pasterzem – bp. Edwardem Dajczakiem, który będzie modlił się w intencji nas wszystkich. Transmisja Niedzieli Palmowej będzie nadawana o godz. 10.00 na stronie www.dobremedia.org

Dodatkowo na celebracje Wielkiego Tygodnia został przygotowany specjalny rytuał rodzinny, który pozwoli przeżyć ten czas w odpowiednim modlitewnym skupieniu. Rytuał na Niedzielę Palmową w formacie pdf (do otworzenia na komputerze bądź telefonie) można pobrać przez ten link, a w formacie do czytników e-book pod tym linkiem.

O przebiegu Triduum Paschalnego będziemy informować Was, bracia i siostry, na bieżąco (na poszczególne dni także zostaną udostępnione odpowiednie rytuały więc jak tylko je otrzymamy to zamieścimy pliki do pobrania).

Duszpasterze parafii Miłosierdzia Bożego w Miastku