WIELKA SOBOTA I WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC

Cisza i pustka ogarnia kościoły i świat, bo Chrystus został pogrzebany. Zwykle tego dnia nawiedzaliśmy kościół by przy Grobie Pańskim czuwać na modlitwie ale w tym roku jest to niemożliwe (zgodnie z zarządzeniem biskupa diecezjalnego nie należy przygotowywać ciemnicy ani grobu). Jednak by podkreślić wymiar Triduum Paschalnego przygotowano chociaż taką mini-dekorację przed wejściem do kościoła. Także przez cały dzisiejszy dzień przedsionek kościoła będzie otwarty aby każda chętna osoba mogła nawiedzić świątynię do czego gorąco zachęcamy (pamiętając, że w danej chwili w kościele może znajdować się maksymalnie 5 osób).

Załączamy także kolejną część Rytuału Rodzinnego do domowej modlitwy (plik znajdziecie pod tym linkiem) oraz Obrzęd Błogosławieństwa Pokarmów (ten link) – pokarmy w domu błogosławi Ojciec lub Matka.

Warto także pamiętać, że po zachodzie Słońca w Wielką Noc sprawuje się najważniejszą i najpiękniejsza liturgię w ciągu roku – Wigilię Paschalną. Zachęcamy do udziały w transmisji, którą bp. Edward Dajczak odprawi w Seminarium Duchownym o 21.00 (transmisja będzie dostępna na portalu Dobre media).