ADWENT A.D. 2021 W NASZEJ PARAFII – CZAS ZACZĄĆ!

Nowy Rok Kościelny rozpoczyna się zawsze okresem Adwentu. To czas niezwykle bogaty w symbolikę i obchody liturgiczne. Wszystko po to, abyśmy lepiej przygotowali się na przyjście Jezusa. Kiedy? Nie wiemy… Może być, że jutro… Jak będziemy przeżywać ten czas oczekiwania w naszej Parafii? Oto propozycje:

  •  od poniedziałku 29 listopada rozpoczynamy codzienne (poza niedzielami) Msze święte roratnie – o godz. 6.45. Z myślą o obecności dzieci i młodzieży, korzystamy z propozycji duszpasterskiej Gościa Niedzielnego, który przygotował pomoce pod hasłem „Droga do Betlejem”. Start w Nazarecie, meta w Betlejem, 150 km do pokonania – to plan na 20 dni tegorocznego Adwentu. Przewodnikiem w tej podróży będzie anioł Gabriel, jak GPS nawigujący po mapie Ziemi Świętej. Codzienne zadania, mapa i naklejki przeniosą uczestników w sam środek biblijnych wydarzeń poprzedzających narodziny Jezusa.

 

  • 3 grudnia udajemy się na Adwentowe Czuwanie Młodzieży do Szczecinka, do kościoła mariackiego. Dla kandydatów do bierzmowania udział w tym nabożeństwie jest obowiązkowy w ramach formacji chrześcijańskiej. Przejazd autokarem będzie darmowy dzięki naszej parafialnej Caritas. Oczywiście inni młodzi też mogą wziąć udział. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

  • Od IV Niedzieli Adwentu rozpoczną się Rekolekcje, które poprowadzi Redemptorysta O. Mariusz Chyrowski. Będą to rekolekcje o Słowie Bożym.
    Dekoracja adwentowa jest gotowa. Teraz trzeba zadbać, by na przyjście Jezusa gotowe były także nasze serca. Powyższe propozycje mogą na w tym pomóc.