II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie.

2. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. Zbiórka Służby Liturgicznej Ołtarza dziś po Mszy św. wieczornej w salce.

4. Roraty odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45. W sobotę Msza poranna o godz. 7.30.

5. „Spotkanie ze Słowem Bożym” w ramach „Lectio Divina” (Boże czytanie) w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce.

6. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek – Nabożeństwo do Św. Józefa
– we wtorek Nabożeństwo do św. Michała Archanioła
– w środę – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego NMP i nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz zakończenie Roku św. Józefa; podczas Nabożeństwa odmówimy Akt zawierzenia narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi oraz poświęcimy ikonę św. Józefa;

7. W Czwartek rozpoczynamy Kurs Lektorski dla ministrantów. Pierwsze spotkanie po Mszy św. wieczornej w salce.

8. Zgodnie z ustaleniami Parafialnego Zespołu Synodalnego, pragniemy zaangażować do Służby Liturgicznej dorosłych mężczyzn, którzy byli kiedyś ministrantami. Panów zainteresowanych taką posługą przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w piątek – 10 grudnia – po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej.

9. Caritas naszej parafii włącza się w akcję „pusta choinka”. Stoi ona w pierwszej części kościoła. Zabieramy z niej serduszko. Na nim jest imię osoby chorej lub samotnej, a następnie przygotowujemy dla niej paczkę świąteczną, którą przynosimy najpóźniej do 21 grudnia.

10. W przyszłą niedzielę, wzorem lat ubiegłych, Caritas zaprasza na kiermasz ciasteczek świątecznych.

11. Również w przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, Rada Parafialna zbierze ofiary na prace w naszym kościele.

12. Po Mszach można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – mała – 8 zł, duża – 20 zł.

13. Dziękujemy wolontariuszom za roznoszenie opłatków do domów i mieszkań naszych Parafian oraz za ofiary złożone z tej okazji na spłatę materiałów i prac wykonanych w naszym kościele. Opłatki można nabywać po Mszach świętych.

14. Dziękujemy paniom, które posprzątały nasz kościół.

15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy m.in. artykuł dotyczący naszej parafii, a także o kończącym się Roku św. Józefa, oraz ciekawe komentarze do Słowa Bożego na każdy dzień tygodnia,

16. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Kowalski; śp. Bartosz Żychliński. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…