V NIEDZIELA WIELKANOCNA, 15.05.2022

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku (oprócz czwartku) po Mszach Świętych wieczornych, a w sobotę i niedzielę o 17.30.

2. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek (16 maja) obchodzimy Święto Św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski

4. Modlitewne spotkanie ze Słowem Bożym w ramach „Lectio – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5. Próby przed I Komunią św. odbędą się w tym tygodniu w poniedziałek, środę i w piątek o 16.00.

6. W niedzielę (22 maja), w czasie Mszy świętych, Słowo będzie głosił Ks. Tadeusz Ceynowa – dyrektor archiwum diecezjalnego w Koszalinie, który opowie o pochodzącej z XVIII w. skrzatuskiej Kronice ks. Delerdta, opisującej historię kultu Matki Bożej Bolesnej – współcześnie wydany tekst Kroniki będzie można przy okazji nabyć w cenie 15 zł.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania klas VII i VIII.

8. W ramach przygotowań do Jubileuszu 50-lecia naszej Diecezji zachęcamy do włączenia się w akcję pod hasłem „Ukoronujmy Maryję miłością”. W tym celu można zabrać ze sobą broszury z propozycjami duchowego włączenia się w to dzieło, a jednocześnie swoją ofiarą złożoną do puszki (na stoliku za ławkami) można wesprzeć powstanie nowych koron dla Skrzatuskiej Piety.

9. Organizujemy czwarty „Spływ Miłosierdzia” na rzece Brdzie w dniu 11 czerwca 2022 r. (sobota) Zapisy w zakrystii do niedzieli – 29 maja .

10. W minioną niedzielę Rada Parafialna zebrała 4789, 50 zł + indywidualny darczyńca złożył 1200 zł i 500 zł.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

12. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Marcin Rekowski. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…