VII NIEDZIELA WIELKANOCY, ŚWIETO WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 29.05.2022

1. Ostatnie Nabożeństw Majowe we wtorek (31 maja). Od środy zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku (oprócz czwartku) po Mszach Świętych wieczornych, a w sobotę i niedzielę o 17.30.

2. Do piątku trwa Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w swoich strojach na Msze św. o godz. 17.30.

3. We wtorek obchodzimy Święto Nawiedzenia NMP.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i okazja do spowiedzi od 16.30 do 17.30.
– w piątek Godzinę Miłosierdzia rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00, po której będzie adoracja do 17.00, oraz możliwość spowiedzi od 16.15 do 17.00. Wyjątkowo w tym dniu będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną od godz. 11.00, a kancelaria będzie nieczynna.
– w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca o 8.30 i nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, do których zachęcała nas Maryja podczas objawień w Fatimie.

4. Modlitewne spotkanie ze Słowem Bożym w ramach „Lectio divina” – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5. W sobotę klerycy V roku naszego koszalińskiego seminarium duchownego przyjmą święcenia diakonatu. Pamiętajmy o nich modlitwach.

6. W tym samym dniu – 4 czerwca pielgrzymka na Górę Chełmską dla wszystkich przyjmujących pielgrzymującą Matkę Bożą. Wyjazd o godz. 8.20 spod kościoła NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku. Koszt 20 zł. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła

7. W sobotę zapraszamy na modlitewne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpoczniemy o godz. 20.00 zawiązaniem wspólnoty przy ognisku lub w salce (w zależności od warunków pogodowych), o 21.00 będzie Droga Światła (przynosimy lampiony), o 22.00 Msza św., a około 23.00 uwielbienie z modlitwami o uzdrowienie i o wylanie Ducha Świętego na naszą wspólnotę parafialną. Zapraszamy do udziału i zaangażowania wszystkie wspólnoty i grupy duszpasterskie. Dla kandydatów do bierzmowania jest to obowiązkowy punkt formacji.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zostaje zatem dwa tygodnie do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii św. wielkanocnej.

9. Organizujemy wyjazd Dzieci klas III i IV do Skrzatusza w dniu 13 czerwca 2022 r. (poniedziałek). Chętni zapisują się w zakrystii. Z okazji Jubileuszu naszej Diecezji dzieci mogą zawieźć do Skrzatusza „Mój prezent dla Matki Bożej” – na specjalne ulotki wpisują 50 dobrych uczynków wykonanych w ramach akcji „50 na 50”.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. o tym, co to jest niebo, o najnowszym filmie o walce Jana Pawła II z nadużyciami seksualnymi, o dzieciństwie wielkich Świętych