DZIECI U MATKI W SKRZATUSZU

Kiedy 28 maja do Sanktuarium Diecezjalnego w Skrzatuszu zjechały się dzieci z całej diecezji, przeżywaliśmy w naszej Parafii I Komunię św. Wówczas obiecaliśmy, że wybierzemy się w pielgrzymce do Matki Bożej Skrzatuskiej. Udało się tego dokonać 13 czerwca.

Okazało się, że spośród dzieci klas III, IV, V (w większości ze Szkoły Podstawowej nr 2) prawie nikt nie był w naszym Sanktuarium Diecezjalnym.

W grupie pielgrzymów były zatem dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Dzieciom towarzyszyli nauczyciele: Pan Krzysztof Pizio i Pani Paulina Jarmoła. Była też mama jednego ucznia. O godz. 10.30 odprawiliśmy Mszę świętą w Bazylice. Eucharystii przewodniczył Ks. Dariusz.

Po Mszy świętej dzieci wysłuchały ciekawej historii opowiadanej przez przewodniczkę – Panią Marię o kulcie Matki Bożej Skrzatuskiej,

Pani Maria pokazywała i opowiadała o wystroju skrzatuskiej Bazyliki.  Wielkim przeżyciem było zobaczenie relikwii Krzyża Świętego znajdujące się w Bazylice. Dzieci były zachwycone, gdy zobaczyły piuskę św. Jana Pawła II i podarowany przez Papieża – Polaka różaniec.

Następnie udaliśmy się na wzgórze z krzyżem idąc najpierw plenerową Drogą Krzyżową a spod krzyża wracaliśmy aleją z kapliczkami różańcowymi.

Oczywiście nie mogło zabraknąć czasum, by nabyć pamiątki w miejscowym sklepiku przy Sanktuarium. Ostatnim punktem naszej pielgrzymki był obiad.

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY NASZEJ PARAFIALNEJ CARITAS ZA WSPARCIE FINANSOWE PIELGRZYMKI DZIECI DO SKRZATUSZA.