XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 czerwca 2022 r

1. Nabożeństwa Czerwcowe odprawiane są od poniedziałku do piątku (oprócz czwartku) po Mszach Świętych wieczornych, a w sobotę i niedzielę o 17.30.

2. W liturgii tygodnia:
– do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała
– we wtorek wspominamy św. Alojzego Gonzagę, zakonnika,
– w czwartek obchodzimy przeniesioną z piątku uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
– w piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z tej okazji nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00.

3. W piątek jest także zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszamy uczniów szkół, ich rodziców, grona pedagogiczne, na Mszę świętą o godz. 7.30.

4. Ci, którzy chcieliby uczestniczyć indywidualnie w uroczystościach jubileuszowych 50-lecia istnienia naszej diecezji w sobotę (25 czerwca o godz. 10.00) mogą pobrać karty wstępu do amfiteatru – są na stoliku w przedsionku kościoła. Natomiast niedziela (26 czerwca) w naszej parafii poświęcona będzie temu wydarzeniu.

5. 25.06 (sobota) po mszy wieczornej zostanie odmówiony różaniec w obronie życia poczętego.

6. Od przyszłej niedzieli (26 czerwca) obowiązywać będzie wakacyjny porządek nabożeństw: Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00; w dni powszednie o godz. 17.30, w soboty o godz. 18.00.

7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w następny poniedziałek (27 czerwca)

8. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom kolejnego udanego „Spływu Miłosierdzia”.

9. Dziękujemy Caritas Parafialnej za dofinansowanie młodzieży na pielgrzymkę jubileuszową do Koszalina i pielgrzymkę dzieci do Skrzatusza.

10. Zachęcamy do wzięcia udziału w 40 Koszalińsko-Kołobrzeskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 1 sierpnia ze Skrzatusza. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej w portalu Facebook. Spotkanie dla chętnych w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.00.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy i Uroczystości Bożego Ciała.

13. Dziś po Mszach świętych ofiary do puszek składamy na kształcenie w diecezji oraz KUL.

14. Zachęcamy do lektury i nabycia prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. naukowy wywiad o wiarygodności cudów eucharystycznych, o sensie adoracji, o częstotliwości spowiedzi;

15. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Krzysztof Michałowski. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…