XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 sierpnia 2022 r

1. W liturgii tygodnia:

– jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak niedzielę – po każdej Mszy poświecenie ziół i kwiatów. W tym dniu odbywa się Pielgrzymka Rodzin na Górze Chełmskiej w Koszalinie, na którą zaprasza nas Ksiądz Biskup Diecezjalny. Przypominamy, że o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy św. i powstrzymaniu się od prac niekoniecznych; w tym samym dniu przypada 102 rocznica tzw. „Cudu nad Wisłą”
– we wtorek – po Mszy nabożeństwo do św. Michała Archanioła
– w środę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
– w czwartek – adoracja Pana Jezusa o godz. 16.30

2. Caritas parafii zaprasza do wzięcia udziału w akcji: Wyprawka szkolna dla dzieci polskiego pochodzenia na Ukrainie i Wileńszczyźnie ” – przybory szkolne prosimy przynosić do 22 sierpnia do zakrystii lub Caritasu.

3. W najbliższy piątek (19.08.) po Mszy św. w naszym kościele będzie nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem Ks. Jana Kruczyńskiego.

4. Składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać” Panom: Krzysztofowi Petrończakowi wraz z synem Maciejem, Kazimierzowi Poniewierza, Krzysztofowi Maciejewskiemu, którzy zaangażowali się w uporządkowanie terenu rekreacyjnego przy parafii. Dziękujemy Paniom które zadbały o piękny wygląd terenu przy Drodze Krzyżowej, Paniom sprzątającym kościół, układającym kwaity oraz wszystkim odmawiającym codziennie Różaniec przed Mszą świętą.

5. W dzisiejszą – drugą niedzielę miesiąca po Mszach świętych – Rada Parafialna zbiera ofiary do puszek na cele związane z naszym kościołem.

6. Polecamy prasę katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. o pustym grobie Maryi i o Jej wniebowzięciu, świadectwo o zamordowanej w Boliwii misjonarce świeckiej Helenie Kmieć, ciekawy wywiad z benedyktynką o kryzysie w Kościele, oraz kolejna płyta z serii „Biblia-Audio”. Cena niezmienna – 8 zł.

7. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask, a wszystkim gościom i parafianom błogosławionego tygodnia.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Janusz, Malinowski, śp. Helena Gujska, śp. Katarzyna Kubiak. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…