UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 20 listopada 2022 r

1. Dzisiaj, w ostatnią Niedzielę roku kościelnego przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, który patronuje Liturgicznej Służbie Ołtarza. Zachęcamy też chłopców do służby przy ołtarzu, a dziewczynki do służenia przez śpiew w scholi, którą – miejmy nadzieję – reaktywujemy. Chętne osoby mogą zgłaszać się do ks. Dariusza.

2. W dzisiejszą niedzielę w ramach Solidarności z Kościołem Prześladowanym zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.

3. O godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic Harcerskiej i Pałuckiej poświęcenie krzyża wraz z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie w ramach wprowadzenia do modlitwy Słowem Bożym metodą „Lectio Divina”. Zapraszamy także nowe osoby.

5. W ten piątek (czwarty miesiąca) po wypominkach adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00.

6. Spotkania grupy kandydatów do bierzmowania pod opieką animatora – Pana Tomasza w sobotę (26 listopada) o godz. 18.00 w salce.
Przypominamy, że bieżące informacje na temat przygotowania do bierzmowania (oraz przygotowania do przyjęcia innych sakramentów) można odnaleźć także na naszej stronie internetowej.

7. Za tydzień przypada I Niedziela Adwentu, a tym samym rozpoczyna się nowy Rok Kościelny, który w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „Wierzę w Kościół”. Wraz z rozpoczęciem Adwentu już teraz zapraszamy na roraty, które będą o godz. 6.45 pod hasłem „Z narodzeniem Jezusa było tak”.

8. ZAPROSZENIE OD BISKUPA DIECEZJALNEGO: Drodzy Diecezjanie, Serdecznie zapraszam na uroczystą Mszę św. inaugurującą peregrynację Skrzatuskiej Piety w parafiach naszej diecezji. O tym duchowym dziele, które podejmujemy w naszej diecezji, napisałem do Was w liście, który zostanie odczytany w I Niedzielę Adwentu. Msza św. zostanie odprawiona w sobotę 26 listopada br. o godz. 12:00 w bazylice skrzatuskiej. Całość będzie transmitowana przez Dobre Media. Zapraszam, Wasz Biskup Edward Dajczak.

9. Od poniedziałku Caritas po raz kolejny organizuje akcję „Paczka dla Ukrainy”. Na tablicy ogłoszeń jest lista najbardziej potrzebnych produktów, oraz godziny dyżurów, w których możemy przynosić nasze dary do siedziby Caritas parafialnej.

10. W ostatnią niedzielę Rada Parafialna zebrała na nowe konfesjonały 3822 zł. Bóg zapłać!

11. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła oraz wszystkim zaangażowanym w codzienną modlitwę różańcową w naszej świątyni.

12. Polecamy prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o oskarżeniach wobec św. Jana Pawła II.

13. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask.