I Niedziela Adwentu, 27 listopada 2022 r.

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu, która przypada dzisiaj, wkraczamy w Nowy Rok Kościelny, którego hasło brzmi „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Roraty, które w tym roku będą o godz. 6.45, przeżywamy pod hasłem „Z Narodzeniem Jezusa było tak”. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.

2. Wczoraj wieczorem, wraz z rozpoczęciem Adwentu, zakończyliśmy modlitwę wypominkową za naszych zmarłych.

3. Od dzisiejszej niedzieli przed Mszą św. o godz. 10.00 będzie odmawiany Różaniec w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

4. Jutro wyjątkowo nie będzie spotkania „Lectio divina”.

5. W liturgii tygodnia:
– w środę obchodzimy święto św. Andrzeja, apostoła;
– w sobotę wspominamy św. Franciszka Ksawerego,
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek Adoracja Pana Jezusa od 16.30 do 17.20 – modlimy się w intencji powołań.
– w piątek Godzinę Miłosierdzia rozpoczniemy drogą krzyżową o 15.00, po której będzie koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do 17.30, oraz spowiedź od 16.15 do 17.30 (z tego względu w piątek kancelaria będzie nieczynna);
– w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca o 8.30 i Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz.10.00.

7. Wspólnota św. Pawła zaprasza na Święto Domowego Kręgu Biblijnego w piątek (2 grudnia) o godz. 18.00 w salce.
8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas VIII i I ponadpodstawowych. Obecność obowiązkowa. Już dzisiaj informujemy tychże kandydatów o obowiązkowym ich udziale w Adwentowym Spotkaniu Młodzieży w dniu 10 grudnia o godz. 19.00 w Kościele Mariackim w Słupsku, na które udamy się autokarem do Słupska. Od dzisiaj można w zakrystii się zapisywać oraz pobrać zgody rodzicielskie na ten wyjazd. Koszt – 10 zł.
9. Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu przypada Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W tym dniu po Mszach zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
10. Podobnie jak w roku ubiegłym, opłatki będą roznoszone po domach przez Radę Parafialną i wolontariuszy, w e wtorek i środę, (29 i 30 listopada) począwszy od godziny 16.00. Zebrane ofiary w całości zostaną przeznaczone na nowe konfesjonały.
11. Od dzisiaj po Mszach można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – mała – 8 zł, duża – 20 zł.
12. Podczas zbiórki w Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Ukrainie zebrano 2162,37 zł (w całości przekazane), w ramach Światowego Dnia Ubogiego dostarczono 12 toreb Miłosierdzia. Bóg zapłać. W pierwszej części kościoła leżą kartki ze szczegółowym spisem artykułów na paczkę dla Ukrainy.
13. Dziękujemy paniom, które posprzątały nasz kościół i tym, które przygotowały dekorację adwentową.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie cykl adwentowych rozważań oraz o kontrowersjach związanych z ideą zakazu spowiedzi dzieci.
15. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia.
16. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Zenon Pluto Prondzyński, l. 76. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…