II Niedziela Adwentu A – 4 grudnia 2022 r.

1. W dzisiejszą – II Niedzielę Adwentu – przypada Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszach zbiórka ofiar do puszek na ten cel .

2. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież do uczestnictwa w Roratach, które odprawiamy o godz. 6.45.

3. W każdą sobotę o godz. 17.25 jest odmawiany Różaniec w intencji dusz czyśćcowych (szczególnie za tych, którzy nie pojednali się z Bogiem), a w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00 jest odmawiany Różaniec w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie wprowadzające do modlitwy Słowem Bożym „Lectio divina”.

5. W liturgii tygodnia:
– we wtorek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
– w środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
– w czwartek – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;
W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 17.30 poświęcenie medalików lub krzyżyków dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
6. W piątek (tradycyjnie drugi w miesiącu) po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa do g. 22.00.

7. W sobotę – 10 grudnia – o godz. 19.00 w Kościele Mariackim w Słupsku Adwentowe Czuwanie Młodzieży, na które organizujemy wyjazd autokarowy naszej parafii. Dla kandydatów do bierzmowania udział w tym czuwaniu jest obowiązkowy. Zapisy oraz zgody rodzicielskie na ten wyjazd dostępne w zakrystii. Koszt – 10 zł. (współfinansuje Caritas). Wyjazd o godz. 17.30 z dworca PKS, powrót ok. 21.30.

8. Przyszła – Trzecia Niedzielę Adwentu obchodzimy jako tzw. Niedzielę „Gaudete”, w którą wyrażamy radość ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego już teraz zachęcamy do zaplanowania udziału w rekolekcjach adwentowych, które w naszej parafii rozpoczną się w Czwartą Niedzielę Adwentu – w sobotę – 17 grudnia.

11. Po Mszach można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – mała – 8 zł, duża – 20 zł.

12. Dziękujemy paniom, które posprzątały nasz kościół.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejny odcinek adwentowego cyklu oraz szereg artykułów o tym, dlaczego wierzymy w Kościół.

14. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

15. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Janusz Adamczyk, l. 72. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…