Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1.01.2023

1. Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej w salce zbiórka dla całej Służby Liturgicznej Ołtarza

2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w intencji powołań – od godz. 16.30

3. W Liturgii Kościoła w piątek (6 stycznia) obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze Święte tego dnia o 8.00, 10.00, 12.00 oraz 18.00 (przypominamy, że jest to święto nakazane i mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej). Tego dnia można będzie nabyć poświęconą kredę i kadzidło. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. O. Janusz z Góry Polanowskiej zaprasza na Orszak Trzech Króli w Polanowie, który tradycyjnie wyruszy spod kościoła polanowskiego o godz. 12.00 na Świętą Górę Polanowską.

5. W sobotę – Msza o godz. 8.30 (z racji I soboty miesiąca) ze zmianą tajemnic różańca. Z racji „kolędy” nie będzie odwiedzin chorych.

6. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 12.00 wspólny koncert kolęd.

7. Podczas kiermaszu piernikowego Caritas parafii zebrała 690,- zł, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie leczenia chorych. Caritas bardzo dziękuje firmie Dor-Mar państwa Zacharzewskich za zasponsorowanie i dostarczenie opału dla najbardziej potrzebujących chorych i samotnych z naszej parafii.

8. Zapraszamy wszystkie Panie sprzątające nasz kościół oraz wszystkie chętne osoby, które chciałyby się włączyć w sprzątanie naszej Świątyni, na spotkanie, które odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca (07.01.2023 r.), po mszy świętej o godz. 8.30, w salce.

9. W przyszłą niedzielę – jak w każdą drugą miesiąca – Rada Parafialna zbierze ofiary na nowe konfesjonału, które będą gotowe w miesiącu styczniu.

10. Po dwóch latach pandemii powracamy do tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich zwanych „kolędą” . W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku Kolędę rozpoczynamy od godziny 16.00 , a w sobotę od 10.00. W niedzielę od 14.00.

11. Plan spotkań kolędowych (osobna kartka) umieszczony jest również  NA STRONIE PARAFII – KLIKNIJ TUTAJ