III NIEDZIELA WIELKANOCY (BIBLIJNA), 23.04.2023

1. Dzisiejszą Niedzielą Biblijną rozpoczynamy XV Tydzień Biblijny pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego. Słuchając i rozważając Słowo Boże, będziemy starali się zgłębić prawdę wiary o Kościele. Dlatego zapraszamy do udziału w różnych propozycjach duszpasterskich:

– dzisiaj po Mszach świętych w pierwszej części kościoła w ramach kiermaszu biblijnego można nabyć Pismo św.

– poniedziałek (Uroczystość św. Wojciecha, M i Patrona Polski): po Mszy św. wprowadzenie do modlitwy „Lectio divina” o Kościele.

– wtorek (Święto św. Marka Ewangelisty) przed Mszą wieczorną Różaniec Biblijny

– środa po Mszy wieczornej w salce spotkanie biblijne: Kościół na kartach Biblii

– czwartek podczas adoracji o 16.30 – Biblijna Droga Światła „Czym jest wspólnota Kościoła” przygotowana przez wspólnotę Galilea

– piątek po Mszy św. wieczornej: adorację rozpoczniemy modlitewną medytacją biblijny„Wierzę w Kościół Boży”. Potem będziemy mogli trwać na adoracji do godz. 22.00.

– ze stolika z tyłu kościoła można wziąć plan przeczytania całego Pisma św. przez rok.

2. Za tydzień będziemy obchodzili Niedzielę Dobrego Pasterza. W tym dniu po Mszach świętych o godz. 10.00 i 12.00 będziemy mogli posłuchać świadectwa czytania Biblii przez laureata Diecezjalnego Etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – Grzegorza Zawieśnickiego (zajął I miejsce), który jest uczniem I klasy LO w ZSOiT. W czerwcu razem z jeszcze jednym uczniem tej szkoły weźmie udział w finale ogólnopolskim.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci, które przyjmą I Komunię św. w tym roku.

4. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, a także Panu Kazimierzowi za pracę na terenie przykościelnym.

5. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego’ w stałej cenie 10 zł. Oprócz artykułów o Biblii, przeczytamy m.in. co zmienia chrzest; o modlitwie kontemplacyjnej.

6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności, śp. Kazimierz Marciszonek. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…