UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO , 21 maja 2023

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku po Mszach Świętych wieczornych, w czwartki o 17.00, w sobotę i niedzielę o 17.30. Podczas nabożeństwa odmawiamy Nowennę do Ducha Świętego

2. Trwa Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne (w strojach pierwszokomunijnych) wraz z Rodzicami zapraszamy na Mszę świętą od poniedziałku do środy o godz. 17.30, a w przyszłą Niedzielę na Mszę o godz. 10.00.

3. W liturgii tygodnia:
– w środę (24 maja) obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych.
– w piątek (26 maja) wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera

4. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się w piątek po wieczornej Mszy św. i potrwa całą dobę do Mszy św. wieczornej w sobotę.

5. W sobotę wieczorem zapraszamy wszystkich na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpoczniemy je Mszą świętą z Wigilii Uroczystości o godz. 18.00. Po Eucharystii radosne uwielbienie Chrystusa i modlitwa Słowem Bożym podczas adoracji. Ok. 20.00 zakończenie Nowenny i modlitwa uwielbieniowa o wylanie Ducha Świętego na naszą Parafię, nasze rodziny, na nas. Około 20.30 zapraszamy na spotkanie i agapę przy ognisku. Dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania to czuwanie będzie spotkaniem formacyjnym.

6. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tą uroczystością kończymy okres wielkanocny. Pozostają dwa tygodnie do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii św. wielkanocnej.

7. W środę spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy świętej wieczornej.

8. Zapraszamy dzieci do autokarowego wyjazdu na Diecezjalny Dzień Dziecka, który odbędzie się w Skrzatuszu w sobotę – 27 maja 2023. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii.

9. Zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymkę Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej do sanktuarium w Koszalinie na Górę Chełmską na coroczny odpust w tym że sanktuarium. Wyjazd autokarem 3 czerwca o godzinie 8:00 spod kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Miastku przy ulicy Chrobrego. Koszt od osoby 25 zł. Zapisy w zakrystii lub w Parafii NMP Wspomożenia Wiernych u Pani Ireny Spolskiej pod numerem telefonu 607 710 056 serdecznie zapraszamy. Pielgrzymka ma opiekę kapłana.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” (10 zł), a w nim przeczytamy m.in. o odnowie wspólnot parafialnych i parafian, o sztuce w liturgii. Do nabycia jest także „Gość Extra” – Znaki Męki Boga (14 zł).

11. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: śp. Krystyna Kuniszewska, śp. Gerttruda Weiss. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…