XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 29 października 2023 r.

1. Jutro i we wtorek o 16.50 ostatnie w tym roku Nabożeństwa Różańcowe (nie ma już nabożeństwa dla dzieci).

2. W środę, 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w kościele o 8.00 i 10.00. Na Miasteckim cmentarzu modlitwa wypominkowa od godziny 9.30 do 10.50, a o 11.00 rozpocznie się procesja, po której zostanie odprawiona Msza Święta. Na cmentarzu w Łodzierzy procesja i Msza o 13.00.

3. W tym dniu na cmentarzu w Miastku i w Łodzierzy przed mszami świętym młodzi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2 będą rozprowadzać symboliczne pudełeczka zapałek , w ramach akcji Zapałka nie ogrzeje- dochód z tej zbiórki , jak w latach poprzednich , przeznaczony będzie na zakup opału dla najbardziej potrzebujących chorych i starszych osób

4. W czwartek (2 listopada) obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

5. W dniach od 1-8 listopada można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować każdego dnia za jednego zmarłego, pobożnie nawiedzając cmentarz i polecając w modlitwie zmarłych.

6. Wypominki codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej (także połączone z nabożeństwami cotygodniowymi), w sobotę o 17.20, a w niedzielę o 11.30.

7. Tradycyjne czuwanie ze Świętymi odbędzie w późniejszym terminie, gdy do naszej Parafii przybędą relikwie Bł. Rodziny Ulmów.

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek na Mszę świętą o godz. 17.30 zapraszamy szczególnie liturgiczną służbę ołtarza – wraz z ich rodzicami, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; w tej samej intencji zachęcamy do adoracji od godz. 16.30
– w piątek o godz. 15.00 droga krzyżowa, koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do 17.30, oraz możliwość spowiedzi od 16.15 do 17.30. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 9.00
– w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca o 8.30 i nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca;

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy w naszej parafii Uroczystość poświęcenia naszego kościoła.

10. Spotkanie duszpasterskie:
– w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie ze Słowem Bożym „Lectio divina”;
– spotkania Domowych Kręgów Biblijnych – w piątki – początek od Mszy św. wieczornej

11. W dniach 12-13 listopada (niedziela, poniedziałek) będziemy przeżywać w naszej Parafii wizytację biskupią.

12. Dziękujemy Panom za renowację i ponowną instalację Krzyża Misyjnego.

13. Polecamy prasę katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym m.in. czym jest wspólnota Kościoła w Ewangelii wg św. Mateusza; o nadawaniu imion swoim dzieciom w świetle Biblii; czy Bóg ceni śmierć. Do Gościa dołączony jest bezpłatny dodatek o tradycjach i symbolice Dnia Zadusznego i wszystkich Świętych. Do nabycia jest także Gość Extra (w cenie 14 zł) o Maryi i Jej objawieniach.

14. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Elżbieta Kłączyńska i śp. Adrian Przednowek. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…