I NIEDZIELA ADWENTU – 28 listopada 2021 r.

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu, która przypada dzisiaj, wkraczamy w Nowy Rok Kościelny. Roraty, które w tym roku będą o godz. 6.45, przeżywamy pod hasłem „Droga do Betlejem”. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.

2. Podobnie jak w roku ubiegłym, opłatki będą roznoszone po domach przez Radę Parafialną i wolontariuszy, w poniedziałek, 29 listopada począwszy od godziny 16.30. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na spłatę prac wewnątrz naszej świątyni.

3. „Spotkanie ze Słowem Bożym” w ramach „Lectio Divina” (Boże czytanie) w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce. W dalszym ciągu zapraszamy osoby chętne.

4. W liturgii tygodnia:
– do wtorku włącznie trwa jeszcze Nowenna w intencji naszej Ojczyzny za przyczyną św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski – po Mszach świętych.
– wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja, apostoła;
– w środę po Mszy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;;
– w piątek wspominamy św. Franciszka Ksawerego,

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek Adoracja Pana Jezusa od 16.30 do 17.20 – modlimy się w intencji powołań.
– w piątek Godzinę Miłosierdzia rozpoczniemy drogą krzyżową o 15.00, po której będzie koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do 17.30, oraz spowiedź od 16.15 do 17.30 (z tego względu w piątek kancelaria będzie nieczynna);
– w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca o 8.30 i Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz.10.00.

6. Zapraszamy młodzież do udziału w Adwentowym Czuwaniu Młodzieży z udziałem Ks. Biskupa, które odbędzie się w kościele mariackim w Szczecinku, w najbliższy piątek o godz. 19.00. Dla kandydatów do bierzmowania to czuwanie jest obowiązkowym punktem w ramach formacji chrześcijańskiej. Przejazd autokarem jest ufundowany przez Caritas naszej parafii. Wyjazd spod kościoła o godz. 17.45. Zapisy dla chętnych – w zakrystii. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców, której formularze są do pobrania w zakrystii.

7. W następną niedzielę – 5 grudnia – podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie medalików lub krzyżyków pierwszokomunijnych.

8. Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu przypada Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W tym dniu po Mszach zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

9. Torby Miłosierdzia – należy przynosić najpóźniej do środy. Od dzisiaj po Mszach można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – mała – 8 zł, duża – 20 zł.

10. Nasza Parafia wraz z Caritas włącza się w coroczną zbiórkę żywności pod hasłem „Tak. Pomagam.”, która odbędzie się w sklepach w piątek i w sobotę.

11. Podczas zbiórki „Solidarni z Libanem” w ubiegłą niedzielę wolontariusze Caritas zebrali 1342 zł 52 gr.

12. Dziękujemy paniom, które posprzątały nasz kościół i tym, które przygotowały dekorację adwentową.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie cykl adwentowych rozważań, ciekawy wywiad z abp. polowym Józefem Guzdkiem o tym, jak pogodzić otwartość ewangeliczną wobec uchodźców i migrantów z dbaniem o własne bezpieczeństwo.

14. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Jadwiga Nowacka. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…