XXX Niedziela w ciągu roku, 24 października 2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną, którą rozpoczynamy także Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Nabożeństwa Różańcowe wg następującego porządku:
– od poniedziałku do piątku o 17.00;
– w sobotę i niedzielę o 17.30;
– różaniec dla dzieci w poniedziałek i w piątek (ostatnie nabożeństwo dla dzieci) o 16.30;
– ostatni w tym roku różaniec w formie czuwania dla młodzieży w piątek o 19.00.
W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw różańcowych.

3. W liturgii Kościoła obchodzimy:
– w poniedziałek Święto poświęcenia Katedry w Koszalinie
– w czwartek – Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – to Święto Patronalne Biskupa Seniora Tadeusza Werno. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Biskupie .

4. Ostanie spotkanie naszego Parafialnego Zespołu Synodalnego w łączności z trwającym Synodem naszej diecezji przyniosło następujące postulaty i wnioski odnośnie celebrowania liturgii w naszej parafii, w tym m.in.:
– aby niedzielna Msza św. o godz. 12.00 była celebrowana jako uroczysta „Suma”.
– aby po Mszach św. było uczczenie Najświętszego Sakramentu: po pieśni Pan Organista będzie rozpoczynał modlitwę: Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament.
– aby począwszy od listopada adoracje do godz. 22.00 były w drugi i czwarty piątek miesiąca;
– powstał Parafialny Zespół Liturgiczny, któremu przewodniczy Pan Krzysztof Pizio;
– pragniemy włączyć do służby liturgicznej chętnych dorosłych mężczyzn
– w przyszłości myślimy także o zmianie konfesjonałów na zamykane, które będą sprzyjały komfortowi spowiadania się.

5. Przy wyjściu z kościoła można odebrać kartki wypominkowe, a wypisane wypominki wrzucamy do skrzynki przy konfesjonale albo przynosimy do zakrystii (prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i nie wrzucanie wypominek na tacę).

6. Na stronie parafii w zakładce bierzmowania są do pobrania deklaracje kandydatów do przystąpienia do grupy kandydatów (dotyczy klas VIII). Są one również do wzięcia w zakrystii. Wypełnione deklaracje przynosimy do zakrystii.

7. Dziękujemy paniom z Żywego Różańca za codzienne prowadzenie modlitwy różańcowej oraz paniom, które posprzątały nasz kościół oraz za dekoracje kwiatowe.

8. Rada Parafialna zebrała w zeszłą niedzielę ofiary łącznie w kwocie: 6299 zł (w tym 400 zł od indywidualnych darczyńców), a dzięki rozprowadzaniu kremówek w Dzień Papieski nasza młodzież parafialna zebrała ostatecznie 1208 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o Słudze Bożym Janie Pawle I, o mechanizmach uzależnienia od Facebooka, o wadze przestrzegania przepisów liturgicznych.

10. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zbigniew Hendel. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…