CZUWANIE ZE ŚWIĘTYMI

„Noce Świętych” na stałe wpisały się w kalendarz obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych. Są alternatywą dla „nocy z upiorami”, które wolą zwolennicy Halloween. Chrześcijanin celebruje życie, miłość, świętość. Taką wymowę miało nasze parafialne Czuwanie ze Świętymi, w sobotni wieczór 31 października, w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, o godz. 19.30

Oprócz relikwii na stałe będących w naszej Parafii (Św. Faustyny, Św. Jana Pawła II i Bł. Ks. Michała Sopoćki) „gościliśmy” relikwie św. Ojca Pio, św. Floriana – Patrona strażaków, Św. Karoliny Kózkówny, Bł. Honorata Koźmińskiego (które udostępniła nam Parafia z Białego Boru).

Zostały one uroczyście wniesione w procesji przy śpiewie Litanii do Wszystkich Świętych, których poszczególne wizerunki były wyświetlane multimedialnie. Ewangelia o domu Ojca ukazuje nam jeden z piękniejszych opisów nieba. Istotą życiowej wędrówki jest szczęście spotkania z Ojcem, „powrót” do Niebieskiego Domu. Takie spojrzenie na swoje życie pozwala człowiekowi ufnie zmierzać ku horyzontowi, za którym rozciąga się wieczność.

Po rozważaniu były wspólne modlitwy za wstawiennictwem Świętych obecnych w relikwiach, a następnie osobista modlitwa i radosne uwielbienie.
W czuwaniu wzięło udział 30-40 osób.