XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 LISTOPADA 2021

1. Wypominki codziennie od poniedziałku do piątku o 17.00, w sobotę o 17.30, a w niedzielę o 11.30.

2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej wieczornej specjalna zbiórka ministrantów – obecność wszystkich obowiązkowa.

3. Zapraszamy na „Spotkania ze Słowem Bożym” w nowej formule znanej w Kościele od wieków jako „Lectio Divina” (Boże czytanie). Pragniemy w ten sposób zachęcić wszystkich chętnych do pogłębionej modlitwy Słowem Bożym, w której wchodzi się z Bogiem w autentyczny życiowy dialog. Spotkania będzie prowadzić Ks. Dariusz. Pierwsze spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce. Spotkania te trwają nie dłużej niż godzinę.

4. Dotychczasowe comiesięczne spotkania Domowego Kręgu Biblijnego pozostają bez zmian.

5. Zapraszamy młodzież – choć nie tylko – na projekcję opartego na faktach fabularyzowanego filmu pt. „Czyściec” we wtorek o 18.30 w salce parafialnej (lub w kościele – jeśli frekwencja będzie większa). Film trwa około 1,5 godziny.

6. W czwartek – 11 listopada – Dzień Niepodległości. W tym dniu Msza święta o 7.30 i 17.30. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Adoracja od 16.30 do wieczornej Mszy.

7. W najbliższy piątek po Mszy świętej adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00.

8. W sobotę o godz. 16.30 nauka przed chrztami o 16.30 w salce.

9. W niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

10. Poświęcenie książeczek w najbliższą niedzielę na Mszy o godz. 10.00. Natomiast w następny poniedziałek (15 listopada) po Mszy św. o godz. 17.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

11. Również w przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie po Mszach świętych zbierać ofiary do puszek na cele remontowe naszej świątyni.

12. Dziękujemy paniom, które posprzątały nasz kościół, pani Zofii układającej kwiaty oraz pani Sylwii za ofiarowanie kwiatów do naszego kościoła.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o kontrowersjach wokół słów przeistoczenia na Eucharystii; o współistnieniu i współpracy różnych grup duszpasterskich w jednej parafii; o niezwykłym małżeństwie, które za służbę na rzecz lokalnej społeczności zapłaciło najwyższą cenę.

14. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Henryka Żychlińskiego. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…