XXXIII Niedziela w ciągu roku – 14 listopada 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym „Solidarni z Libanem”. Gdzie Bóg płacze i świat milczy, my będziemy mieli okazję wspomóc żyjących tam chrześcijan naszymi ofiarami składanymi do puszek w przyszłą niedzielę.

2. Wypominki codziennie od poniedziałku do piątku o 17.00, w sobotę o 17.30, a w niedzielę o 11.30.

3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej wieczornej zbiórka ministrantów – obecność wszystkich obowiązkowa.

4. W poniedziałek (15 listopada) po Mszy św. o godz. 17.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. Zapraszamy na kolejne „Spotkanie ze Słowem Bożym” w ramach „Lectio Divina” (Boże czytanie) w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce.

6. Spotkanie Domowego Kręgu Biblijnego odbędzie się 19 listopada (piątek) po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej.

7. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to Święto Patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza, która podczas Mszy świętej o godz. 10.00 odnowi przysięgi. Zapraszamy na tę Uroczystość szczególnie rodziców.

8. Dzisiaj po Mszach świętych Rada Parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na cele remontowe w naszym kościele.

9. Dziękujemy paniom, które posprzątały nasz kościół, pani układającej kwiaty oraz pani, która ofiarowuje kwiaty do naszego kościoła.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. świętych Patriotach, którzy już są w niebie, o męczennikach z Górki Klasztornej (koło Krajenki), o wierze i miłości kolumbijskiej zakonnicy, która była porwana i przetrzymywana niemal 5 lat przez dżichadystów.

11. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Józefa Sobolewskiego. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…