DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 2 stycznia 2022 r.

1. W dzisiejszą – pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone ze śpiewem kolęd.

2. Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej w salce zbiórka dla całej Służby Liturgicznej Ołtarza

3. W Liturgii Kościoła w czwartek (6 stycznia) obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze Święte tego dnia o 8.30, 10.00, 12.00 oraz 18.00 (przypominamy, że jest to święto nakazane i mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej). Tego dnia można będzie nabyć poświęconą kredę i kadzidło.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca: adoracja od 15.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia, możliwość spowiedzi od 16.30

5. W sobotę – Msza o godz. 8.30 (z racji I soboty miesiąca) ze zmianą tajemnic różańca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 10.00.

6. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego.

7. W tym dniu jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, Rada Parafialna zbierze ofiary na spłatę prac wykonanych w naszej świątyni.

8. Ze względu na czas pandemii forma wizyty duszpasterskiej pozostaje taka sama jak w zeszłym roku. W dniach od 10 do 13 stycznia będziemy zapraszali parafian na wieczorne Msze o godz. 17.30, które będą odprawiane za mieszkańców poszczególnych ulic. Po Mszy odmówimy modlitwę z kolędowym błogosławieństwem i rozdamy obrazki. Będzie również można złożyć ofiary podobnie jak podczas wizyt w domach.

9. Istnieje także możliwość indywidualnych zgłoszeń na wizytę duszpasterską. Można to uczynić w zakrystii od dzisiaj do następnej niedzieli (9 stycznia) włącznie. Potem ogłosimy terminy tych wizyt.

11. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Józefa Hoszko. Jej pogrzeb odbył się w Parafii Brzezie. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…