NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12. czerwca 2022

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
12. czerwca 2022

1. Nabożeństwa Czerwcowe odprawiane są od poniedziałku do piątku (oprócz czwartku) po Mszach Świętych wieczornych, a w sobotę i niedzielę o 17.30.

2. Przypominamy, że dzieci klas III, IV i V, jadą jutro na Pielgrzymkę do naszego Diecezjalnego Sanktuarium. Wyjazd spod Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 7.45. Dzieci zabierają ze sobą „Mój prezent dla Matki Bożej” – na specjalne ulotki wpisują 50 dobrych uczynków wykonanych w ramach akcji „50 na 50”.

3. W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek – 13 czerwca – Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Mszą świętą o 17.30, potem Różaniec, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Procesja Światła;
– we wtorek wspominamy św. bp Michała Kozala, Biskupa i Męczennika,
– w piątek wspominamy św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

4. W najbliższy czwartek (16.06) Obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym roku ołtarze procesyjne będą usytuowane: I. między ulicami Lipową i Klonową; II. skrzyżowanie ulic Wąwozowej i Sosnowej przy posesji nr 10; III. na ul. Kaszubskiej przy posesji Państwa Kubiak; IV. na placu przykościelnym przy krzyżu. Prosimy mieszkańców tych ulic o przygotowanie tych ołtarzy. Msze Święte w tym dniu o 7.00, 8.30, 10.00 oraz po procesji. Procesja wyruszy bezpośrednio po Mszy o 10.00. Przypominamy, że Uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym i mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej, a nie tylko samej procesji.

5. Zgodnie ze starą tradycją będziemy także obchodzili zwyczajową Oktawę Bożego Ciała po Mszach Świętych od najbliższego piątku przez kolejny tydzień.

6. Rocznica I Komunii świętej – w czwartek podczas Mszy świętej o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach do udziału w procesji, a dziewczynki dodatkowo do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatów we wtorek po Mszy św. wieczornej około godz. 18.15, a próba rocznicy I Komunii św. w środę o godz. 16.30. Zachęcamy do skorzystania z możliwości spowiedzi w poniedziałek o godz. 17.00.

7. Zachęcamy do udziału w Uroczystościach. Organizujemy parafialny wyjazd autokarowy na Jubileusz 50-lecia naszej Diecezji – 25 czerwca 2022. Zapisy i odbiór specjalnych zaproszeń w zakrystii. Dotyczy to także Indywidualnych uczestników. Szczegóły i program obchodów na plakacie.

8. Paniom, które porządkowały plac przykościelny i sprzątały naszą świątynię, składamy serdeczne „Bóg zapłać”

9. Zachęcamy do lektury i nabycia prasy katolickiej.