XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 31 lipca 2022 r

1. Wakacyjny porządek nabożeństw: Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00; w dni powszednie o godz. 17.30, w soboty o godz. 18.00.

2. W poniedziałek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. W najbliższą sobotę (6 sierpnia) na Górze Chełmskiej w Koszalinie odbędzie się 32. Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości. Szczegóły na plakacie.

3. Jutro (1 sierpnia) ze Skrzatusza wyruszy 40. Piesza Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie. Pragnąc trwać w duchowej łączności z pielgrzymami, którzy modlą się za nas w drodze na Jasną Górę, zapraszamy na adorację w intencji pielgrzymów – codziennie od 1 do 13 sierpnia na godzinę przed wieczorną Mszą świętą.

4. W liturgii tygodnia:
– we wtorek będzie można uzyskać Odpust Porcjunkuli pod następującymi warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary; po Mszy nabożeństwo do św. Michała Archanioła;
– w środę po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
– w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – prezbitera i Patrona proboszczów. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Ks. Proboszczu i jego poprzednikach
– w sobotę obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja w intencji powołań od 16.30
– w piątek Godzinę Miłosierdzia rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00, po której będzie Droga Krzyżowa i adoracja do 17.00, oraz możliwość spowiedzi od 16.15 do 17.00.
– w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca o 8.30 i nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, do których zachęcała nas Maryja podczas objawień w Fatimie.

6. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna tylko we wtorki od 16.00 do 17.00, a w ważnych sprawach po Mszy św. wieczornych.

7. W najbliższą środę odbędzie się Święto Domowego Kręgu Biblijnego w parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku przy ul. Chrobrego 9 o godz 19.00. Serdecznie zaprasza wspólnota Św. Paweł.

8. Caritas parafii zaprasza do wzięcia udziału w akcji: Wyprawka szkolna dla dzieci polskiego pochodzenia na Ukrainie i Wileńszczyźnie ” – przybory szkolne prosimy przynosić do 22 sierpnia do zakrystii lub Caritasu.

9. Wspólnota „Galilea” już dziś zaprasza do udziału w ewangelizacyjnym Kursie Nowego Życia, który odbędzie się w dniach 9-11 września 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Miastku. Koszt: 70 zł. Szczegóły na ulotkach, plakatach i na stronie www.pomorze.galilea.pl

10. Polecamy prasę katolickiej. Jest do nabycia numer specjalny Gościa Niedzielnego o cudach eucharystycznych – 12 zł. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. o zjawiskach cudów, o nieważności małżeństwa, o życiu bez alkoholu…

11. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask, a wszystkim gościom i parafianom błogosławionego tygodnia.