XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 sierpnia 2022 r

1. Komunikat Biskupa Diecezjalnego.

2. W liturgii tygodnia:
– codziennie do 13 sierpnia (włącznie): godzinę przed Mszą św.- adoracja w intencji pielgrzymów na Jasną Górę
– w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, prezbitera; nabożeństwo do św. Józefa po Mszy św.
– we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dz i M, Patronki Europy; nabożeństwo do św. Michała Archanioła na zakończenie adoracji przed Mszą św.
– w środę – Święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika
– w czwartek – wspomnienie św. Klary, Dz
– w piątek adoracja Pana Jezusa po wieczornej Mszy do godz. 22.00
– w sobotę – 13 sierpnia – kolejne Nabożeństwo Fatimskie – po Mszy św. odmówimy Różaniec i wyruszymy w procesji światła.

3. Caritas parafii zaprasza do wzięcia udziału w akcji: Wyprawka szkolna dla dzieci polskiego pochodzenia na Ukrainie i Wileńszczyźnie ” – przybory szkolne prosimy przynosić do 22 sierpnia do zakrystii lub Caritasu.

4. 14 sierpnia (przyszła niedziela) zapraszamy na obchody Zaśnięcia NMP, które odbędą się na Górze Polanowskiej o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.

5. W przyszłą – drugą niedzielę miesiąca – Rada Parafialna zbierze po Mszach świętych ofiary do puszek na cele związane z naszym kościołem.

6. Polski Związek Łowiecki zaprasza na II Piknik rodzinny, który odbędzie się w Miastku na strzelnicy łowieckiej – 21 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

7. Polecamy prasę katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. piękne świadectwa o wspominanych w tych dniach błogosławionych kapłanach i klerykach – męczennikach II wojny światowej, o siostrze albertynce – byłej wojskowej marines, o noszeniu krzyżyka w uchu…

8. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask, a wszystkim gościom i parafianom błogosławionego tygodnia.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Janusz, Malinowski, śp. Eugenia Dziatkiewicz, śp. Mariola Dybalska. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…