SPOTKANIE Z BŁ. CARLO ACUTISEM W NASZEJ PARAFII

Zgodnie z zapowiedzią w poniedziałek 7 listopada gościliśmy w naszej Parafii błogosławionego Carla w jego relikwiach. Choć trwa peregrynacja relikwii po Polsce, (w tym od 7-9 listopada w naszej diecezji), to jednak ich obecność w naszej wspólnocie była możliwa dzięki życzliwości Duszpasterzy z Parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Pile, gdzie relikwie bł. Carlo są na stałe.

Na ten poniedziałkowy wieczór dotarły do nas. Podczas Mszy św. wieczornej zostały uroczyście wniesione. Bez przesady można powiedzieć, że dzięki tajemnicy obcowania Świętych przeżyliśmy piękne spotkanie z Bł. Karolem Acutisem.

W obecnym czasie może on stać się dobrym przyjacielem i przykładem dla młodych ludzi. Jego pełne pasji życie (sport, internet, zwierzęta, pomoc biednym), słowa, radość młodości, miłość do Chrystusa Eucharystycznego i do ludzi to atuty, dzięki którym przyjaźń młodych ludzi z Bł. Carlo jest strzałem w dziesiątkę. To także świetny kompan na drodze choroby i cierpienia. Umarł z powodu ostrej białaczki w wieku 15 lat. Odchodził świadomy swego stanu, a jednocześnie – jak sam powiedział – pełen radości.

Wszystkie te treści były obecne podczas czuwania po Mszy świętej. Byli obecni i starsi i młodsi. Każdy mógł osobiście uczcić bł. Carlo i pomodlić się przed relikwiami. Wszyscy otrzymali pamiątkowy obrazek, a tym samym zaproszenie do przyjaźni z bł. Carlo Acutisem. Polecamy film na Youtube: „Carlo Acutis – Misjonarz 2.0”.