XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 listopada 2022 r

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym; zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie odbędzie się za tydzień w niedzielę.

2. Dzisiaj także przypada Światowy Dzień Ubogich. Podobnie jak w latach ubiegłych, w pierwszej części kościoła są Torby Miłosierdzia – zapraszamy wiernych do wzięcia udziału we wsparciu Ubogich z naszej parafii (wypełnione torby przynosimy do 20 listopada).

3. Wypominki codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej (także połączone z nabożeństwami cotygodniowymi), w sobotę o 17.30, a w niedzielę o 11.30.

4. W liturgii tygodnia:
– w środę wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia;
– w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy;
– w piątek wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, Dz i M;

5. W piątek po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie pod przewodnictwem Ks. Kan. Jana Kruczyńskiego. Zaprasza wspólnota „Św. Paweł”

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 do grona ministrantów dołączy 5 kandydatów, a także kilku starszych ministrantów zostanie włączonych do grona lektorów.

7. Również w przyszłą niedzielę (20 listopada) Msza św. o godz. 10.00 będzie sprawowana w intencji ofiarodawców i wykonawców renowacji figury i nowego krzyża na skrzyżowaniu ulic Harcerskiej i Pałuckiej. Tego samego dnia o godz. 15.00 poświęcenie krzyża wraz z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia.

8. Z tyłu kościoła jest wystawiona skarbonka Caritas, aby w ramach akcji Zapałka nie ogrzeje wesprzeć naszymi ofiarami zakup opału dla osób najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

9. W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych Rada parafialna zbiera ofiary do puszek na nowe konfesjonały.

10. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła oraz wszystkim zaangażowanym w codzienną modlitwę różańcową w naszej świątyni.

11. Polecamy prasę katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co Polska zawdzięcza Kościołowi, wywiad z założycielem ruchu „Mężczyźni św. Józefa”, o nieznanym kapłanie – świadku walk o niepodległość. Do tego numeru dołączona jest ostatnia płyta z serii „Biblia-Audio. Superprodukcja”

12. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask.