MŁODZIEŻ POD KRZYŻEM RAZEM Z MARYJĄ

Młodzież z Miastka i okolic rozpoczęła Wielki Post mocnym akcentem. W sobotni wieczór (25 lutego 2023) po Środzie Popielcowej w miasteckim kościele mariackim młodzi uczestniczyli w Wielkopostnym Czuwaniu Młodych pod przewodnictwem Ks. Biskupa Krzysztofa Zadarki. Oczywiście nie zabrakło młodzieży z naszej Parafii.

I to właśnie m.in. nasi młodzi parafianie wnieśli do kościoła kopię Krzyża Światowych Dni Młodzieży. Tak rozpoczęło się spotkanie modlitewne, któremu tym razem towarzyszyło hasło „Posłani jak Maryja” .

Po krótkim przywitaniu przez Ks. Biskupa świadectwo o swoim powołaniu i posłaniu dał kleryk I roku z naszego koszalińskiego seminarium – Krzysztof, który mówił o swojej posłudze wśród chorych i niepełnosprawnych.

Następnie małżonkowie – Katarzyna i Dariusz (nasi Parafianie) opowiadali o przeżywaniu piękna miłości i obecności Boga w rodzinie i małżeństwie. Po Ewangelii młodzi wysłuchali nauczania Ks. Biskupa. W wielowątkowym i długim, ale dość ciekawym kazaniu Ks. Biskup poruszał różne aspekty posłania, którego wzorem jest Maryja. Nie zabrakło nawiązania do heroicznej i pełnej miłości pomocy Ukraińcom, której udzielili im Polacy po wybuchu wojny.

Młodzi mogli osobiście adorować wniesiony do kościoła Krzyż, modląc się o to, by potrafili rozeznać swoje powołanie.
Po Komunii św., na zakończenie Czuwania, każdy, kto chciał, mógł zostać namaszczony „olejem posłania”, który został przywieziony z Palestyny i Izraela.