II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 marca 2023

1. Zachęcamy do uczestnictwa w uświęconych tradycją nabożeństwach wielkopostnych:
– Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o 17.00 oraz specjalna Droga Krzyżowa w formie czuwania modlitewnego dla młodzieży (i innych chętnych) o 19.00. Tym razem będziemy rozważać Mękę Pana Jezusa z pomocą św. Maksymiliana Marii Kolbego. W związku z tym będziemy gościli w naszej Parafii Jego relikwie. Dla kandydatów do bierzmowania udział w tym nabożeństwie jest obowiązkowy.

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu
o 17.00, a Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali i podczas Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do grobu pańskiego.

2. Spotkania duszpasterskie:
– po dzisiejszej Mszy św. wieczornej zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza
– w poniedziałek (6 marca) po wieczornej Mszy św. w kościele spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do pierwszej spowiedzi i Komunii św.
– jutro po wieczornej Mszy św. w salce spotkanie wprowadzające w modlitwę Słowem Bożym „Lectio divina”.
– w środę po Mszy św. wieczornej w salce spotkanie dyskusyjne na temat wiary.
– w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku przyjmują ten sakrament w naszej parafii

3. Zapisy kandydatów do bierzmowania (szczególnie z klas VII SP oraz starszych), trwają do 22 marca. Zgłoszenia (wypełnione deklaracje) przyjmuje Ks. Dariusz w poniedziałki i środy do kancelarii parafialnej w godz. od 16.00 do 17.00. Niepełnoletni przychodzą z rodzicem.

4. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego – 25 marca – obchodzony jest Dzień Świętości Życia, w którym wielu ludzi podejmuje Duchowa Adopcję Dziecka Poczętego. Chętni do podjęcia się tego dzieła to w mogą wpisać się na listę w przedsionku Kościoła, a za 3 tygodnie (w sobotę) podczas Mszy Świętej złożą przyrzeczenie Duchowej Adopcji.

5. W przyszłą niedzielę – tradycyjnie drugą w miesiącu – Rada Parafialna będzie zbierać po Mszach świętych ofiary do puszek na cele parafialne.

6. Dziękujemy Paniom dbającym o czystość naszego kościoła i wokół niego. Składamy serdeczne Bóg zapłać Żywemu Różańcowi oraz anonimowemu darczyńcy za ofiarowanie ornatu maryjnego z okazji 30 – lecia naszej Parafii.
7. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim między innymi: czy Bóg zsyła kary na ludzi; co znaczy pouczać nieumiejętnych;

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Ryszard Oleksiewicz (41 lat). Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…