CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA 30.04.2023

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA
30.04.2023

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania.
2. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek (1 maja) wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiali od poniedziałku do piątku po Mszach Świętych wieczornych (oprócz czwartku), a w sobotę i niedzielę o 17.30
– we wtorek wspomnienie św. Atanazego, Bp. i DK; Dzień Flagi RP
– w środę Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. W tym dniu przypada także Święto Konstytucji 3 Maja
Msze święte o godz. 7.30, 17.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00 będzie sprawowana tradycyjnie w intencji Ojczyzny. Po tej Mszy udamy się w pochodzie pod pomnik w Parku.
– w czwartek wspomnienie św. Floriana Męczennika, Patrona strażaków; pamiętajmy o nich w naszych modlitwach
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i okazja do spowiedzi od 16.30 do 17.30.
– w piątek Godzinę Miłosierdzia rozpoczniemy Drogą Światła i koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00, po której będzie adoracja do 17.00, oraz możliwość spowiedzi od 16.15 do 17.00. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna. W tym dniu Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski udziela dyspensy od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na terenie naszej diecezji.
– Również w piątek ks. Dariusz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
– w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca o 8.30 i nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, do których zachęcała nas Maryja podczas objawień w Fatimie.

4. W środę (3.05.2023) po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Domowych Kręgów Biblijnych ze Wspólnoty św. Pawła z duszpasterzem.

5. Za dwa tygodnie w sobotę (13 maja) spływ Miłosierdzia. Zapisy w zakrystii.

6. W miniony czwartek parafialna Caritas w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy” przekazała 11 paczek dla diecezjalnej Caritas w Koszalinie. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w to dzieło.

7. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in.: o św. Teresie od Dzieciątka Jezus, o grobach Apostołów, o Maryi – Królowej Polski.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności, śp. Violetta Sawczyc. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…