VI NIEDZIELA WIELKANOCY, 14 maja 2023

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku po Mszach Świętych wieczornych, w czwartki o 17.00, w sobotę i niedzielę o 17.30.

2. W liturgii tygodnia:
– do środy trwają Kwartalne Dni Modlitw o urodzaje
– we wtorek (16 maja) obchodzimy Święto Św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski
– w piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego

3. W sobotę o godz. 11.00 podczas Uroczystej Mszy św. dzieci z naszej Parafii po raz pierwszy przystąpią do Komunii świętej.

– próby przed uroczystością: w poniedziałek i środę o godz. 16.00.
– spowiedź dzieci pierwszokomunijnych rozpocznie się w piątek o godz. 18.15 nabożeństwem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych; prosimy o odświętne ubranie dzieci i przyniesienie świec od chrztu.

4. W środę spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy świętej wieczornej.

5. Od piątku do soboty (26-27 maja 2023 r.) w naszej parafii po raz kolejny odbędzie się Jerycho Różańcowe, na które już teraz serdecznie zapraszamy, aby przez całą dobę trwać na modlitwie różańcowej, adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Z Maryją ratujmy świat.

6. Zapraszamy dzieci do autokarowego wyjazdu na Diecezjalny Dzień Dziecka, który odbędzie się w Skrzatuszu w sobotę – 27 maja 2023. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii.

7. Zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymkę Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej do sanktuarium w Koszalinie na Górę Chełmską na coroczny odpust w tym że sanktuarium. Wyjazd autokarem 3 czerwca o godzinie 8:00 spod kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Miastku przy ulicy Chrobrego. Koszt od osoby 25 zł. Zapisy w zakrystii lub w Parafii NMP Wspomożenia Wiernych u Pani Ireny Spolskiej pod numerem telefonu 607 710 056 serdecznie zapraszamy. Pielgrzymka ma opiekę kapłana.

8. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, Rada Parafialna po Mszach świętych zbiera do puszek ofiary na spłatę konfesjonałów.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in. przeczytamy, czy możliwy jest Kościół, o jakim marzymy; jaki jest maryjny sposób na uratowanie świata; o zakonniku, który mówił, że humor jest ważniejszy od honoru.