Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Parafialnego (XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA), 5 listopada 2023 r

1. Dziś obchodzimy Święto Poświęcenia naszego kościoła (5.11.2000 r.).

2. Wypominki codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej (także połączone z nabożeństwami cotygodniowymi), w sobotę o 17.15, a w niedzielę o 11.30.

3. W liturgii tygodnia:
– w czwartek Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
– w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża; w tym dniu adoracja Pana Jezusa – po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00;
– w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tour. Biskupa; przypada 105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.
– w przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym; w tym dniu Różaniec w intencji dzieci i młodzieży wyjątkowo po porannej Mszy ok 9.00

4. W dniach 12-13 listopada (niedziela, poniedziałek) naszą Parafię będzie wizytował Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński. W niedzielę spotka się z nami podczas Mszy świętych. Będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii o godz. 10.00 i na zakończenie liturgii poświęci książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych. O godz. 15.00 po wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele Ksiądz Biskup pragnie się spotkać i zaprasza grupy duszpasterskie działające w naszej Parafii (członkowie Żywego Różańca, Adopcja Dziecka Poczętego, Rada parafialna i duszpasterska, Liturgiczna Służba Ołtarza, Kręgi Biblijne, Lectio Divina, Galilea). W poniedziałek uda się do szkół na terenie naszej Parafii i uda się do Nadleśnictwa.

5. Spotkanie duszpasterskie:
– w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie ze Słowem Bożym „Lectio divina”;
– w czwartek po Mszy św. spotkanie całej Liturgicznej Służby Ołtarza – w kościele.
– spotkania Domowych Kręgów Biblijnych – w piątki – początek od Mszy św. wieczornej.
– spotkania grup kandydatów do bierzmowania:
Grupa klas VIII: poniedziałek (6 listopada 2023) o godz. 16.30 w salce
Grupa Tomasza: środa (8 listopada 2023) o godz. 16.30 w salce
Grupa Anastazji: środa (8 listopada 2023) o godz. 18.30 w salce
Grupa Martyny: czwartek (9 listopada 2023) o godz. 16.20 w salce
Grupa Michała: sobota (11 listopada 2023) o godz. 16.30 w salce

6. Dnia 1 listopada wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z SP2 kwestowali na cmentarzach w ramach akcji „Zapałka nie ogrzeje”. Łączna kwota, która została uzbierana to 1335,70 zł i 5 €. Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom dziękujemy za serce i ofiary. W kościele akcja potrwa jeszcze 3 tygodnie.

7. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Wcisło, za remont i odnowienie salki parafialnej, Panu Krzysztofowi Przybyłowskiemu za wykonanie i montaż poręczy przy schodach prowadzących na parking oraz Paniom za sprzątanie zarówno kościoła jak i salki parafialnej.

8. W przyszłą – drugą niedzielę miesiąca – Rada parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na cele parafialne.

9. Polecamy prasę katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym m.in. o wadze modlitwy za umierających, o obecności teologii na uniwersytetach, o Kościele w Ewangelii wg św. Łukasza. Do nabycia jest także Gość Extra (w cenie 14 zł) o Maryi i Jej objawieniach.

10. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Stanisław Grzybek. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…