XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 12 listopada 2023 r

1. Wśród nas witamy Jego Ekscelencję Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniewa Zielińskiego, który wizytuje naszą Parafię. Dzisiaj Ks. Biskup spotyka się z nami podczas Mszy świętych. Podczas uroczystej Eucharystii o godz. 10.00 poświęci książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych. O godz. 15.00 po wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele Ksiądz Biskup pragnie się spotkać i zaprasza grupy duszpasterskie działające w naszej Parafii (członkowie Żywego Różańca, Adopcja Dziecka Poczętego, Rada parafialna i duszpasterska, Liturgiczna Służba Ołtarza, Kręgi Biblijne, Lectio Divina, Galilea). W poniedziałek uda się do szkół na terenie naszej Parafii i uda się do Nadleśnictwa.

2. Dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zatem w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie zbiórka na ten cel.

3. Wypominki codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej (także połączone z nabożeństwami cotygodniowymi), w sobotę o 17.15, a w niedzielę o 11.30.

4. W liturgii tygodnia:
– w czwartek wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia;
– w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy;
– w sobotę wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, Dz i M;

5. Spotkanie duszpasterskie:
– w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie ze Słowem Bożym „Lectio divina”;
– w czwartek po Mszy św. spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.
– spotkania Domowych Kręgów Biblijnych – w piątki – początek od Mszy św. wieczornej.

6. W sobotę (18 listopada) odbędzie się Dekanalnej spotkanie Kręgów Pielgrzymującej Matki Bożej Trzykroćprzedziwnej w Miastku w Parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych: o godz. 10.00 Msza święta, a po niej spotkanie w Szkole Podstawowej nr 1.

7. Zachęcamy do udziału w spotkaniach małżeńskich naszej Diecezji w tzw. Weekend dla małżeństw w dniach 17-19 listopada w koszalińskim CEFie. Więcej informacji na plakacie.

8. Za tydzień w niedzielę przypada Światowy Dzień Ubogich. Podobnie jak w latach ubiegłych, w pierwszej części kościoła są Torby Miłosierdzia – zapraszamy wiernych do wzięcia udziału we wsparciu Ubogich z naszej parafii. Wypełnione torby przynosimy do końca listopada do salki Caritas w godzinach dyżuru, w ostateczności zakrystii.

9. Pod koniec tego tygodnia nasza Parafia otrzyma relikwie Bł. Rodziny Ulmów. O uroczystym zainstalowaniu relikwii poinformujemy w najbliższym czasie.

10. 2 grudnia – w przeddzień rozpoczęcia Adwentu zapraszamy mężczyzn na „Adwentową Drogę Światła” na Górę Polanowską. Wyjście z lampionami o godz. 16.00 z naszego kościoła parafialnego i o godz. 24.00 Msza św. na Górze Polanowskiej. W drodze agapa na parkingu śródleśnym (m.in. kiełbasa z grilla, zatem prowiant nie będzie potrzebny. Każdy z uczestników otrzyma lampion. Zapisy od dziś w zakrystii lub bezpośrednio u Ks. Proboszcza.

11. Z tyłu kościoła jest wystawiona skarbonka Caritas, aby w ramach akcji Zapałka nie ogrzeje wesprzeć naszymi ofiarami zakup opału dla osób najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

12. Dziękujemy wszystkim osobom za sprzątanie zarówno kościoła jak i za wszelkie zaangażowanie związane z wizytacją Księdza Biskupa.

13. Polecamy prasę katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym m.in. czy Synod w Rzymie będzie rewolucją w Kościele, o dziewięciu Świętych Patronach Polski, o wizji Kościoła w Ewangelii wg św. Jana.