WOLNOŚĆ DANA I ZADANA

Kiedy mamy do czynienia z agresją za naszą wschodnią granicą lub na Bliskim Wschodzie, wówczas słowo „wolność” nabiera swojego ciężaru gatunkowego. Z pewnością z taką świadomością uczestniczyliśmy w miasteckich obchodach Święta Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 pod Pomnikiem Niepodległości w miasteckim parku. Niezwykle poruszające były przemówienia Wicewojewody Mariusza Łuczyka i Burmistrza Witolda Zajęta. Obaj poruszali niepodległościowe wątki historyczne i przywoływali słowa wielkich Polaków, którym niepodległość leżała na sercu. Nie zabrakło obecności dzieci i młodzieży, którzy swoją obecność zaznaczyli m.in. występami artystycznymi.

W uroczystym pochodzie pod akompaniamentem orkiestry przeszliśmy do Kościoła pw. NMP Wspomożenia Wiernych. O godz.10.00 rozpoczęła Msza św. W intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ks. Infułata Dariusza Jastrząba. W kazaniu wybrzmiewał nie tylko patos niepodległości, ale także wielkie zadanie każdego Polaka, jakim jest obrona i nieustanne wypracowywanie tej wartości, jaką jest wolność naszego Narodu