NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 26 maja 2024

1. Dzisiejszą Niedzielą Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2. W najbliższy czwartek (30.05) Obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Procesja wyruszy bezpośrednio po Mszy o 10.00 i przejdzie ulicami: Górną, Lipową, Wiązową, Jodłową, Kaszubską i Wieżową do kościoła. I ołtarz – przy posesji Państwa Monasterskich – seniorów; II – przy posesji Państwa Wcisło, III – przy posesji Państwa Kubiaków, IV – przy ołtarzu polowym na placu przykościelnym. Prosimy o zaangażowanie i pomoc mieszkańców tych ulic przy budowie poszczególnych ołtarzów. W tym dniu Msze Święte o 8.00, 10.00 oraz po procesji. Przypominamy, że Uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym i mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej, a nie tylko samej procesji.

3. Rocznica I Komunii świętej – w czwartek podczas Mszy świętej o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne (w swoich strojach) i dzieci rocznicowe do udziału w procesji, a dziewczynki dodatkowo do sypania kwiatków. Próba rocznicy I Komunii św. w poniedziałek o godz. 16.00, a próba sypania kwiatów we wtorek po Mszy św. wieczornej około godz. 18.15. Zachęcamy do skorzystania z możliwości spowiedzi.

4. Zgodnie ze starą tradycją będziemy także obchodzili zwyczajową Oktawę Bożego Ciała po Mszach Świętych od najbliższego piątku przez kolejny tydzień.

5. W piątek Święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu kończymy Nabożeństwa Majowe. Biskup Diecezjalny Zbigniew Zieliński udzielił na piątek dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. ze zmianą tajemnic Różańca oraz nabożeństwem pierwszosobotnim o godz. 8.30. Ks. Dariusz będzie odwiedzał chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Tego dnia również zapraszamy na Męski Różaniec ulicami Miastka – wyjście z naszego kościoła o godz. 15.00. W sobotę rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe, które odprawiane będą od poniedziałku do piątku po Mszach Świętych wieczornych, a w sobotę i niedzielę o 17.30.

7. Spotkania duszpasterskie:
– jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie ze Słowem Bożym „Lectio divina”.
– poniedziałek to ostatni dzień zapisów do bierzmowania. Chętni zgłaszają się w godz. od 16.00 do 17.00 (niepełnoletni przychodzą z rodzicem i wypełnioną deklaracją)
– zbiórka dla całej Służby Liturgicznej w środę po Mszy św. wieczornej w kościele.
– w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Domowych Kręgów Biblijnych;

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać Paniom za dbanie o piękno na placu przykościelnym.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. o tajemnicy Trójcy; jaki mieć stosunek do objawień i cudów; czy zyskujące popularność nabożeństwa uwielbienia pomagają naszej relacji z Bogiem czy nie?