DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO ODPUST – 24.04.2022

Z okazji uroczystości odpustowych w naszej parafii składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym parafianom.

2. Dzisiejsza Niedziela Bożego Miłosierdzia jest Świętem Patronalnym Caritas. Naszemu parafialnemu zespołowi Caritas dziękujemy za pełne serca zaangażowanie w dziele czynienia miłosierdzia i życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

3. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia obchodzona jest w naszej parafii jako Dzień Dobra – włączając się w ogólnopolską akcję Caritas, wspieramy miejsca, które stają się domem – w naszej diecezji to Dom Samotnej Matki i Dom Miłosierdzia.

4. Po Mszach świętych Caritas naszej Parafii z wolontariuszami organizuje kiermasz ciast i będzie też możliwość złożenia ofiary do puszek na cele charytatywne.

5. Zachęcamy do udziału w Godzinie Miłosierdzia i w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy w naszym kościele o 15.00. Po niej będziemy radośnie uwielbiać Boże Miłosierdzie. Wszystkie osoby, które wezmą udział w modlitwie ku czci Miłosierdzia Bożego mogą uzyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu).

6. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa, we wtorek do św. Michała Archanioła, a w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie ze Słowem Bożym w ramach „Lectio divina”.

8. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika – Patrona Polski. W tym dniu po Mszy wieczornej (ok. godz. 18.15) spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Obecność wszystkich OBOWIĄZKOWA!

9. Spotkanie mężczyzn na Górze Polanowskiej w czwartek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

10. Za tydzień będziemy obchodzili Niedzielę Biblijną, którą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do uczestnictwa w przygotowanych przez grupę Lectio Divina inicjatywach biblijnych – o czym jeszcze poinformujemy.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie „ostatniej szansy” dla młodzieży klas VIII i dla ich rodziców, którzy zaniedbali przygotowanie do bierzmowania.
12. Zapisani do bierzmowania Kandydaci klas VII mogą odbierać w zakrystii dzienniczki.

13. W ramach programu FEAD, Caritas będzie wydawała żywność 26 kwietnia od 10.00 do 12.00 oraz 27 kwietnia od 14.00 do 17.00.

14. W poniedziałek (25.04.) Caritas dostarczy 11 paczek do Caritas diecezji w ramach akcji Paczka dla Ukrainy.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim mm.in. ciekawy wywiad z abp. Grzegorzem Rysiem o sprawiedliwości i miłosierdziu; artykuł o mało znanej mistyczce S. Helenie którą nazywano „chodzące miłosierdzie”.

16. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Bereszko i Brunon Lipiński. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…