NIEDZIELA I TYDZIEŃ BIBLIJNY W NASZEJ PARAFII

Pismo święte tak naprawdę to ciągle ukryta perła w życiu niejednego wiernego. Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji spotkań z Biblią w nadchodzącym czasie. Przedstawiamy przygotowane przedsięwzięcia duszpasterskie w naszej Parafii.

NIEDZIELA – Szósty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
– Przedmiotem  lektury jest Ewangelia według św. Łukasza.
– Przed każdą Mszą św. możemy obejrzeć specjalne przygotowany film wprowadzający nas w dzisiejsze Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła można wylosować Słowo z Ewangelii wg św. Łukasza

W PONIEDZIAŁEK  po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Biblijnej Drogi Światła (wielkanocny „odpowiednik” Drogi Krzyżowej), na zakończenie odmówimy Litanię do Matki Bożej.

ŚRODA – SPOTKANIE Z BIBLIĄ – Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu pod hasłem: „Szukamy odpowiedzi na problemy wiary”. Przy wyjściu z kościoła (lub w domu) możemy od niedzieli napisać nurtujące nas pytania odnośnie wiary i wrzucić je do specjalnej skrzynki biblijnej.  Podczas specjalnego spotkania w środę po Mszy św. wieczornej w kościele będziemy mogli usłyszeć odpowiedzi na te pytania – w miarę możliwości na podstawie Pisma świętego. Będzie też możliwość zadania pytania bezpośrednio.