III NIEDZIELA WIELKANOCNA, NIEDZIELA BIBLIJNA 1.05.2022

1. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna. Jednocześnie jest to Szósty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury jest Ewangelia według św. Łukasza. Przed każdą Mszą św. możemy obejrzeć specjalne przygotowany film wprowadzający nas w dzisiejsze Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła można wylosować Słowo z Ewangelii wg św. Łukasza.

2. Dziś także rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Z tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu pod hasłem: „Szukamy odpowiedzi na problemy wiary”. Przy wyjściu z kościoła (lub w domu) możemy napisać nurtujące nas pytania odnośnie wiary i wrzucić je do specjalnej skrzynki biblijnej. Podczas specjalnego spotkania w środę po Mszy św. wieczornej w kościele będziemy mogli usłyszeć odpowiedzi na te pytania – w miarę możliwości na podstawie Pisma świętego. Będzie też możliwość zadania pytania bezpośrednio. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Biblijnej Drogi Światła (wielkanocny „odpowiednik” Drogi Krzyżowej), na zakończenie odmówimy Litanię do Matki Bożej.

3. Rozpoczyna się maj – miesiąc, który jest poświęcony NMP. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe od poniedziałku do piątku po Mszach Świętych wieczornych, a w sobotę i niedzielę o 17.30.

4. W liturgii tygodnia:

– we wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski oraz rocznicę uchwalenia pierwszej konstytucji. Msze Święte tego dnia o godz. 7.30, 10.00 oraz 17.30; Uroczysta Msza św. o godz. 10.00 będzie połączona z modlitwą za Ojczyznę i przejściem pod pomnik.

– w środę wspominamy św. Floriana, biskupa i męczennika – Patrona Strażaków.

– w pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedź od 16.30 do 17.30.

– w piątek przypada święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba i zarazem pierwszy piątek miesiąca: Godzinę Miłosierdzia rozpoczniemy drogą krzyżową o 15.00, po której będzie koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do 17.30, oraz spowiedź od 16.30 do 17.30 (z tego względu w piątek kancelaria będzie nieczynna);

– w pierwszą sobotę maja zmiana tajemnic Żywego Różańca o 8.30 i nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, do których zachęcała nas Maryja podczas objawień w Fatimie. Chorych będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną od godz. 10.00.

5. Wspólnota św. Pawła zaprasza w piątek – 6 maja – po Mszy świętej wieczornej na modlitwy o uzdrowienie z udziałem ks. Jana Kruczkowskiego.

6. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca Rada Parafialna zbierze ofiary na prace wewnątrz naszej świątyni.

7. Zapisani do bierzmowania Kandydaci klas VII mogą odbierać w zakrystii dzienniczki.

8. Organizowany jest wyjazd autokarem na pielgrzymkę Różańcową do Skrzatusza. Wyjazd 14.05.2022 r. (sobota) o godz. 7.00 sprzed kościoła NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku ul. Chrobrego. Koszt 30 zł za osobę. Zapisy w zakrystii.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in. o Biblii-Impuls – co to takiego? Jest do nabycia także Gość-Extra (96 stron) za 10 zł – w całości poświęcony Św. O. Pio

10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Marian Prądzyński, śp. Zbigniew Wychowski. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…