IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI DOBREGO PASTERZA 8.05.2022

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku (oprócz czwartku) po Mszach Świętych wieczornych, a w sobotę i niedzielę o 17.30.

2. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek (9 maja) obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski
– w piątek, 13 maja pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 Msza święta, a po niej Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Następnie procesja światła, podczas której odśpiewamy Litanię do Matki Bożej.
– w sobotę (14 maja) – Święto św. Macieja, Apostoła

3. We wtorek (10 maja) o godz. 16.00 podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Krzysztofa Zadarki młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.30.

4. Próby przed I Komunią św. odbędą się w tym tygodniu w środę i w piątek o 16.00.

5. W ramach przygotowań do Jubileuszu 50-lecia naszej Diecezji zachęcamy do włączenia się w akcję pod hasłem „Ukoronujmy Maryję miłością”. W tym celu można zabrać ze sobą broszury z propozycjami duchowego włączenia się w to dzieło, a jednocześnie swoją ofiarą złożoną do puszki (na stoliku za ławkami) można wesprzeć powstanie nowych koron dla Skrzatuskiej Piety.

6. Organizujemy wyjazd na VIII Diecezjalny Dzień Dziecka do Skrzatusza w dniu 28 maja 2022 r. Chętni zapisują się w zakrystii. Z okazji Jubileuszu naszej Diecezji dzieci mogą zawieźć do Skarztusza „Mój prezent dla Matki Bożej” – na specjalne ulotki wpisują 50 dobrych uczynków wykonanych w ramach akcji „50 na 50”.

7. Zapisani do bierzmowania Kandydaci klas VII mogą odbierać w zakrystii dzienniczki.

8. W dzisiejszą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca Rada Parafialna po Mszach świętych zbiera do puszek ofiary na prace wewnątrz naszej świątyni.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in. kolejna płyta w serii „Biblia-Audio”. Gość-Extra (96 stron) za 10 zł – w całości poświęcony Św. O. Pio – będzie dostępny jeszcze w przyszłą niedzielę.

10. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Stawinoga. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…