XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 listopada 2023 r

1. 1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Ubogich. Podobnie jak w latach ubiegłych, w pierwszej części kościoła są Torby Miłosierdzia – zapraszamy wiernych do wzięcia udziału we wsparciu Ubogich z naszej parafii. Wypełnione torby przynosimy do końca listopada do salki Caritas w godzinach dyżuru, w ostateczności zakrystii. Po Mszach świętych zapowiadana tydzień temu zbiórka. Z tyłu kościoła jest wystawiona skarbonka Caritas, aby w ramach akcji Zapałka nie ogrzeje wesprzeć naszymi ofiarami zakup opału dla osób najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

2. Wypominki codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej
(także połączone z nabożeństwami cotygodniowymi), w sobotę o 17.15,
a w niedzielę o 11.30.

3. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, P;
– we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP;
– w środę wspomnienie św. Cecylii, Dz i M, patronki muzyki kościelnej. Już dziś z tej okazji składamy serdeczne życzenia Panu Organiście i scholii;
– w piątek wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, P i Towarzyszy; w tym dniu od godz. 19.00 adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00. Od 19.00 do około 19.40 odprawimy specjalne nabożeństwo za zmarłych z udziałem młodych (szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania), którzy w ramach wypominek wypiszą swoich zmarłych. Zapraszamy też wszystkich chętnych do udziału.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 nasi ministranci i lektorzy odnowią swoje przyrzeczenia. Pamiętajmy o nich w modlitwach.

5. Spotkanie duszpasterskie:
– w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie ze Słowem Bożym „Lectio divina”;
– w czwartek po Mszy św. spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.
– w piątek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie i katechezą pod przewodnictwem Ks. Kan. Jana Kruczyńskiego

6. 2 grudnia – w przeddzień rozpoczęcia Adwentu zapraszamy mężczyzn na „Adwentową Drogę Światła” na Górę Polanowską. Wyjście z lampionami o godz. 16.00 z naszego kościoła parafialnego i o godz. 24.00 Msza św. na Górze Polanowskiej. W drodze agapa na parkingu śródleśnym (m.in. kiełbasa z grilla, zatem prowiant nie będzie potrzebny. Każdy z uczestników otrzyma lampion. Zapisy od dziś w zakrystii lub bezpośrednio u Ks. Proboszcza.

7. Informujemy, że w grudniu są wolne intencje podczas Mszy św. roratnich, a także kilka wolnych intencji Mszy wieczornych.

8. W dniach 28-29 listopada w godzinach popołudniowo-wieczornych Rada Parafialna będzie na terenie naszej parafii rozprowadzać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Nabywając je wspieramy inwestycje parafialne.

9. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w sprzątanie kościoła, darczyńcom za kwiaty, Żywemu Różańcowi za codzienną modlitwę przed Mszą wieczorną

10. Polecamy prasę katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy bogactwo jest grzechem, a ubóstwo błogosławieństwem; jak ubogim pomaga Watykan; wywiad o istocie konfliktu w Izraelu i Palestynie.