Uroczystość Chrystusa Króla XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA , 26 listopada 2023 r

1. Dzisiaj, w ostatnią Niedzielę roku kościelnego przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, który patronuje Liturgicznej Służbie Ołtarza. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 odnowią oni przysięgę ministrancką.

2. W czwartek (30 listopada) przypada Święto św. Andrzeja Apostoła. I jest to ostatni dzień nabożeństw wypominkowych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:
– w piątek Godzinę Miłosierdzia rozpoczniemy drogą krzyżową o 15.00, po której będzie koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do 17.30, oraz spowiedź od 16.15 do 17.30 (z tego względu w piątek kancelaria będzie nieczynna);
– w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca o 8.30 i Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

4. Za tydzień przypada I Niedziela Adwentu, a tym samym rozpoczyna się nowy Rok Kościelny, który w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Wraz z rozpoczęciem Adwentu już teraz zapraszamy na roraty, które w dni powszednie (oprócz sobót) będą o godz. 6.45.

5. Spotkania duszpasterskie
– dzisiaj o godz. 15.30 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza przy herbacie i cieście;
– w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie ze Słowem Bożym „Lectio divina”;
– spotkania Domowych Kręgów Biblijnych – w piątki – początek od Mszy św. wieczornej.

6. 2 grudnia – w przeddzień rozpoczęcia Adwentu zapraszamy mężczyzn na „Adwentową Drogę Światła” na Górę Polanowską. Wyjście z lampionami o godz. 16.00 z naszego kościoła parafialnego i o godz. 24.00 Msza św. na Górze Polanowskiej. W drodze agapa na parkingu śródleśnym (m.in. kiełbasa z grilla, zatem prowiant nie będzie potrzebny. Każdy z uczestników otrzyma lampion. Zapisy od dziś w zakrystii lub bezpośrednio u Ks. Proboszcza.

7. We wtorek i środę (28-29 listopada) w godzinach popołudniowo-wieczornych Rada Parafialna będzie na terenie naszej parafii rozprowadzać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Nabywając je wspieramy inwestycje parafialne.

8. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła oraz wszystkim zaangażowanym w codzienną modlitwę różańcową w naszej świątyni.

9. Polecamy prasę katolicką.

10. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask.