I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu, która przypada dzisiaj, wkraczamy w Nowy Rok Kościelny, którego hasło brzmi „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Roraty, które w tym roku będą o godz. 6.45, przeżywamy pod hasłem „Franciszkowy plac budowy”. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.

2. We wtorki po Roratach wspólnota Galilea zaprasza na poczęstunek do salki – dzieci na gofry, które mogą zabrać ze sobą do szkoły, a młodzież i pozostałych, którzy mają chwilę wolnego czasu zapraszamy, by usiąść do wspólnego śniadania.

3. W liturgii tygodnia:
– w środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
– pierwszy czwartek miesiąca- wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła: adoracja Pana Jezusa od 16.30 do 17.20 – modlimy się w intencji powołań.
– w piątek – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 12.00 zapraszamy do kościoła na obchodzoną w Kościele „Godzinę łaski” przy wystawionym Najświętszym Sakramencie do godz. 14.00. W związku z tym nie będzie w tym dniu adoracji po Mszy św. wieczornej.

4. Spotkania duszpasterskie
– Liturgiczna Służba Ołtarza dzisiaj po Mszy św. wieczornej;
– spotkanie ze Słowem Bożym „Lectio divina” – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
– w środy podczas całego Adwentu po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie w charakterze rozmowy przy herbacie i kawie o objawieniu św. Jana w Apokalipsie, gdyż czekamy na powtórne przyjście Jezusa w chwale. Na początek czytamy Ap 1-3.
– Domowe Kręgi Biblijne – w piątek – początek na Mszy św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas VIII i I ponadpodstawowych. Obecność obowiązkowa.

6. Organizujemy wyjazd na Adwentowe Czuwanie Młodzieży, które będzie 16 grudnia (sobota) o godz. 19.00 w Kościele Mariackim w Szczecinku. Zapraszamy młodzież do udziału. Dla kandydatów do bierzmowania udział jest obowiązkowy, jako punkt formacyjny). Od dzisiaj można w zakrystii się zapisywać oraz pobrać zgody rodzicielskie na ten wyjazd. Koszt – 10 zł. (współfinansuje Caritas).

7. Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu przypada Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie medalików i krzyżyków dla dzieci pierwszokomunijnych.

8. Od dzisiaj po Mszach można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – mała – 10 zł, duża – 20 zł oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

9. Zachęcamy do udziału w akcji Caritas „Pusta choinka” (stoi w pierwszej części kościoła), z której zabieramy serduszko z wypisaną potrzebną rzeczą, którą możemy obdarować bliźniego.

10. Za tydzień, w II Niedzielę Miesiąca, po Mszach św. Rada Parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na cele parafialne.

11. Dziękujemy paniom, które posprzątały nasz kościół i tym, które przygotowały dekorację adwentową.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie cykl adwentowych rozważań ze św. Franciszkiem; o niebezpieczeństwie masonerii; jak Bóg walczy o człowieka.